ODBOJKA (EP): Srpkinjama malo pet meč-lopti!

Šampionke Evrope protiv Bugarske u prvom kolu izgubile dobijeno - 2:3 (25:23, 25:13, 22:25, 28:30, 13:15).

ODBOJKA (EP): Srpkinjama malo pet meč-lopti! Izvor: MONDO

Činilo se da će to biti start iz snova, a završilo se kao ružan san.

Nažalost, poraz najboljih odbojkašica Srbije na startu Evropskog prvenstva nije san, već surova realnost.

Izabranice Zorana Terzića protiv Bugarske su vodile 2:0 u setovima, treći set su izgubile, da bi u četvrtom stigle do praktično nedostižnih 24:19...

Pet vezanih meč-lopti trebalo bi da bude dovoljno iskusnoj ekipi, kakva je srpska, ali ovog puta nije bilo!

Bugarke su preokrenule na 24:25 i preuzele inicijativu. Došao je red na "plave" da spasavaju set lopte i one su to uspješno činile do 28:29. Tada je izblokirana Nataša Krsmanović, tako da je pobjednik morao biti riješen u skraćenom, petom setu.

Rezultat 2:2 značio je da su obje ekipe osigurale po bod, ostalo je da se vidi kome će pripasti onaj treći.

Srpski tim, koji je sredinom četvrtog seta ostao bez impozantne Brankice Mihajlović (Jovana Brakočević joj pala na ruku), nije tada imao autoritet aktuelnog prvaka kontinenta i najbolje plasirane evropske selekcije na nedavno završenom Gran priju.

Bugarska je blokom stigla od 1:0 do 1:4, zatim povisila na 3:7 i uzdrmane Srpkinje do kraja nisu uspjele ni da izjednače.

Pet puta je prednost protivnika smanjivana na minimum, posljednji put na 13:14. Strašimira Filipova je poslije neuspjele kontre "plavih" stavila tačku na šokantan start Srbije na EP u Njemačkoj, u gradiću Šverinu, nadomak Baltičkog mora.

U subotu od 17 časova na rasporedu je utakmica protiv Češke, a u nedjelju od 18 protiv Poljske.

Da bi igrale bar plej-of za plasman u četvrtfinale, potrebno je da srpske odbojkašice ne budu posljednje u grupi. Prvoplasirane ekipe idu direktno među osam najboljih na turniru.