PEKING: Novak kao brzi voz!

Najbolji teniser za 52 minuta lako pobijedio Sema Kverija (6:1, 6:2) i plasirao se u polufinale. Tamo ga čeka Rišar Gaske (subota, 13.30).

PEKING: Novak kao brzi voz! Izvor: MONDO

Odigravši meč bez praktično ijedne greške , Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira serije 500 u Pekingu.

Za 52 provedena minuta na terenu, nije ostavio ni tračak nade Amerikancu Semu Kveriju da bi mogao da napravi iznenađenje.

Srbin će odbranu titule nastaviti u subotu, protiv Rišara Gaskea. Taj meč bi trebalo da počne oko 13.30 časova, a pobjednik će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Tomaš Berdih - Rafael Nadal.

Kako je izgledao meč Đoković - Kveri? Najbolji odgovor pružiće podatak da je Novak poveo 4:0 u prvom setu za samo deset minuta!

Iako je imao priliku da ostavi Amerikanca na "nuli", nije završio set rezultatom 6:0, već je okončao prvi dio posla u sedmom gemu.

Đoković je i drugi set počeo brejkom, a u sedmom, odlučujućem, stekao prednost koja mu je omoguća brzi povratak u svlačionicu - 6:2.

Protiv Gaskea (10. igrača na svijetu) igrao je devet puta i ostvario osam pobjeda. Posljednju ove godine, u Montrealu (6:1, 6:2).

(MONDO, Foto: Beta/Xinhua/Xing Guangli)