ŠANGAJ: Nadal - Vavrinka 24:0 u setovima!

Ni 11. put, Vavrinka nije uspio da osvoji set protiv Nadala, a nikada nije bio bliže tome. Poslije tri propuštene set lopte jednostavno se predao.

ŠANGAJ: Nadal - Vavrinka 24:0 u setovima! Izvor: MONDO

Stanislas imao je tri prilike da uradi nešto što mu nije pošlo za rukom u deset prethodnih mečeva sa Rafaelom Nadalom - da osvoji set.

Nije iskoristio nijednu u maratonskom i dramatičnom prvom setu posljednjeg četvrtfinala Mastersa u Šangaju, poslije čega se jednostavno predao.

Do daljeg, biće Nadal - Vavrinka 11:0 u mečevima, odnosno 24:0 u setovima!

Prvi teniser svijeta preživio je nekako 74 minuta dugačak prvi set, u kojem je Vavrinka imao set loptu i pri rezultatu 6:5 u gemovima na servis rivala, a potom i dva puta u taj-brejku (8:7, 9:8), od čega drugi put na svoj servis.

Taj bekhend otišao je dva metra u aut, a Vavrinka je potom glatko izgubio meč - 6:7 (10:12), 1:6.

O drugom setu ne bi trebalo trošiti riječi, Vavrinka je jednostavno čekao da dođe vrijeme za odlazak u svlačionicu kako bi onda na miru mogao da shvati šta je sve propustio prije toga.

Nadal je tako nastavio put ka finalu, od kojeg ga dijeli još jedna prepreka: (6) Huan Martin Del Potro. Drugi polufinalni par čine (1) Novak Đoković i (7) Žo-Vilfred Conga. Za sada, Nadal je u Šangaju skupio novih 360 bodova, sa kojima će povećati prednost nad Đokovićem u trci za mjesto "Broj 1".

Novak brani titulu, samim tim i svih 1.000 bodova, koje će zadržati samo u slučaju da osvoji turnir.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Matthew Stockman)