VATERPOLO: Zvezdi i evropski Superkup!

Crvena zvezda osvojila Superkup Evrope, savladavši u finalu u Bečeju kragujevački Radnički 9:8.

VATERPOLO: Zvezdi i evropski Superkup! Izvor: MONDO

Crvena zvezda je u vaterpolu, ove godine, osvojila sve!

Titulu prvaka Srbije, Kup Srbije, titulu prvaka Evrope i u subotu evropski Superkup! Kakav melem na ranu koju je napravila Evropska federacija vodenih sportova (LEN) time što je prvaka Evrope i Srbije poslala u kvalifikacije za ovosezonsku Ligu šampiona, a potom je u tim kvalifikacijama ispala od italijanskog Pro Reka.

U uzbudljivom i borbenom finalu Superkupa Evrope u Bečeju, Zvezda je pobijedila Radnički 9:8 (2:3, 4:2, 1:1, 2:2).

Kao što se i očekivalo odlučivale su nijanse i onaj ko bude imao više raspoloženih igrača. A u Bečeju ih je više imala Crvena zvezda.

Radnički je bolje otvorio utakmicu, ali se Zvezda potpuno vratila u igru u drugoj četvrtini i praktično je od tada nametnula svoj ritam igre. Mogli su crveno-bijeli i ranije, u trećoj četvrtini, da otklone dileme oko pobjednika, kada su propustili dvije velike šanse da odu na +3, ali i ovako su uspeli da "uštopuju" glavne snage Radničkog.

Trener Crvene zvezde Dejan Savić čestitao je svojim igračima na, kako je rekao, izutnom karakteru, ali i protivniku.

"Jurili smo ovaj trofej i zadovoljni smo što smo do njega došli. Mislim da smo zasluženo dobili. Presudila je treća četvrtina, ali u njoj smo nametnuli svoj ritam i na neki način umorili igrače Radničkog", ocijenio je Savić.

Trener Radničkog Dejan Jovović izrazio je žaljenje zbog gubitka trofeja, ali je sportski priznao poraz.

"Imali smo pad u drugoj četvrtini u fazi napada, i poslije toga smo pokušavali da uhvatimo rezultatski priključak. U posljednjoj četvrtini smo uspeli da stabilizujemo igru, ali nismo uspjeli da preokrenemo. Sportski je izgubiti od velikog protivnika", rekao je trener Radničkog Dejan Jovović.

Zvezda je drugi srpski klub, poslije Partizana, koji je osvojio Superkup Evrope.

- PRVA ČETVRTINA - 3:2 (za Radnički)

Radnički vodi 1:0. Damir Burić, sa igračem više.

Radnički vodi 2:0, Slavko Gak.

Andrija Prlainović smanjuje na 1:2, sa igračem više.

Radnički vodi 3:1, Ivan Basara.

Nikola Rađen za 2:3. Sa igračem više.

(kraj prve četvrtine)

- DRUGA ČETVRTINA - (4:2 za Zvezdu)

Đorđe Filipović (Radnički) nije iskoristio peterac.

Zvezda je izjednačila na 3:3.

Zvezda je prvi put povela - 4:3. Viktor Rašović sa velike daljine.

Crveno-bijeli imaju+2 (5:3). Džon Man, sa igračem više.

Radnički je smanjio na 4:5. Drugi gol Slavka Gaka na meču. Igrač više.

Kontra Zvezde i ponovo +2 (6:4). Strahinja Rašović strelac.

Kakav potez Borisa Zlokovića! Gotovo je zaronio, poslije asistencije Filipa Filipovića, i lob Šefika za 5:6.

- TREĆA ČETVRTINA - (1:1)

Nijedna ekipa nije realizovala svoj prvi napad. Zvezda nije realizovala ni prvog igrača više u trećem delu igre. A nije ni Radnički. Još dva nerealizovana napada sa obe strane.

Boris Vapenski dovodi Zvezdu u vođstvo od 7:5.

Radnički i dalje bez gola u trećoj četvrtini. Novi promašaj, ovog puta Đorđe Filipović.

Vapenski je propustio šansu da Zvezdu dovede na +3. A potom je i Džon Man imao zicer, ali je Zdravko Radić sjajno intervenisao.

Filip Filipović iz velike daljine za 6:7. Ispod ruke Šefika.

- ČETVRTA ČETVRTINA -

Prlainović otvara odlučujući dio utakmice golom za 8:6.

Denis Šefik u dva navrata "skida" udarce igrača Radničkog.

Radnički smanjuje na 7:8. Srđan Vuksanović, sa igračem više.

Gol Nikole Rađena za 9:7, sa igračem više. Dva minuta do kraja.

Filipović smanjuje na 8:9.

Zvezda je loše odigrala sa igračem više. Još 40 sekundi do kraja, napad Radničkog.

Slavko Gak šutira pravo u Šefika! Radnički ne koristi igrača više.

(MONDO:Foto:MN Press)