LŠ: Partizan pokazao zube, Radnički pobijedio

Kragujevčani savladali crno-bijele 8:6, u meču drugog kola Lige šampiona. Partizan vodio do posljednje četvrtine, koju je izgubio 1:3.

LŠ: Partizan pokazao zube, Radnički pobijedio Izvor: MONDO

Najbolji vaterpolo i ove sezone će se definitivno igrati u Srbiji.

U srijedu uveče, u derbiju drugog kola Lige šampiona, Radnički i Partizan odigrali su u "Jezeru" meč za uživanje, koji je pripao domaćima 8:6.

Mladi crno-bijeli tim bio je ravnopravan i na momente bolji rival od vicešampiona Srbije, sve do sredine posljednje četvrtine. Međutim, domaći su u finišu preuzeli vođstvo i ostvarili pobjedu.

Najraspoloženiji akteri meča bili su Filip Filipović i Dušan Mandić (na slici) sa po četiri pogotka.

Crno-bijeli su, dva minuta prije kraja, imali gol zaostatka, napad i igrača više, ali nisu znali kako da izvedu napad koji je na tajm-autu nacrtao trener Vladimir Vujasinović.

Već u narednoj akciji Kragujevčana, iskusni Aleksandar Ćirić prvi put je donio domaćima dva gola prednosti, postavivši konačnih 8:6.

RADNIČKI - PARTIZAN 8:6 (1:1, 2:2, 2:2, 3:1)

Tim iz "Jezera" ostvario je pobjedu i u prvom kolu, na gostovanju Galatasaraju (11:7), dok su crno-bijeli u srijedu uveče doživjeli i drugi poraz. U uvodnom meču elitnog takmičenja izgubili su Breše u Italiji, 6:11.

RADNIČKI: F. Filipović 4, Vuksanović, Ćirić, Đ. Filipović, Zloković.

PARTIZAN: Mandić 4, Gilen, Subotić.

(MONDO, foto: MN Press)