SEHA: "Šesta" sreća Borca m:tel

Rukometaši banjalučkog Borca ostvarili su treću pobjedu u regionalnoj SEHA ligi!

SEHA: "Šesta" sreća Borca m:tel Izvor: MONDO

Crveno-plavi su poslije pet međusobnih utakmica u nedjelju iz šestog pokušaja po prvi put uspjeli da savladaju Nekse iz Našica rezultatom 31:27 (14:14).

Izabranici Janija Čopa su napokon bili kompletni u "Boriku" što se odrazilo na kvalitet igre i ostvarili zaslužen trijumf u regionalnom takmičenju.

Poslije vrlo izjednačenog prvog poluvremena (14:14), domaći rukometaši su u drugih 30 minuta uspjeli da prelome Našičane i ostvare prvi trijumf u međusobnom susretu...

U "Boriku" se u većem dijelu utakmice igralo za gol za gol, nijedan tim nije stekao osjetniju prednost do 39. minuta kada su se Banjalučani odliješili na +3 pogotkom Branislava Obradovića (20:17).

Gosti su naravno i dalje bili u igri, iako su samo vodili na početku utakmice, ali je u posljednjih nekoliko minuta Ratko Nikolić sa tri vezana gola odveo crveno-plave na +5 (30:25) čime je ovjerio pobjedu Banjalučana.

Najefikasniji u trećem trijumfu Borca m:tel u regionalnom takmičenju bio je pivot Ratko Nikolić sa devet golova, po sedam su postigli Branislav Obradović i kapiten Srđan Trivundža, dok je golman Mario Blažević uknjižio čak 18 odbrana.

U taboru gostiju iz Našica istakao se Igor Vujić sa 10 pogodaka.

(MONDO, foto: RK Borac m:tel)