VATERPOLO (SL): Rumuni lako potopljeni

Reprezentativci Srbije ubjedljivi protiv Rumunije u 2. kolu Grupe A Svjetske lige - 18:6.

VATERPOLO (SL): Rumuni lako potopljeni Izvor: MONDO

"Delfini" su odlično počeli takmičenje u Svjetskoj ligi za ovu sezonu. U prvom kolu ekipa Dejana Savića bila je slobodna, a u drugom je ovog utorka ubjedljivo savladala Rumuniju na Tašmajdanu - 18:6 (3:0, 5:3, 5:2, 5:1).

U Grupi A takmiči se i Rusija, sa kojom će reprezentativci Srbije igrati 14. januara u gostima, a koja je u prvom kolu savladala Rumuniju 15:5.

Selektor Savić je prije starta Svjetske lige istakao da će ovo takmičenje koristiti za provjeru mladih igrača (što je i potvrdio čestim izmjenama tokom meča) i podizanje forme za Evropsko prvenstvo u Budimpešti narednog ljeta.

Ako se po jutru dan poznaje, svi u Srbiji mogu biti zadovoljni.

"Delfini" su već u prvoj četvrtini pokazali da neće dozvoliti iznenađenje i poveli 3:0, poslije toga prednost se samo uvećavala... Rumuni su prvi pogodak postigli tek u 10. minutu utakmice.

Najefikasniji igrači srpske selekcije bio je Nemanja Ubović sa četiri gola, dok je Stefan Mitrović postigao tri. Nekoliko igrača dva puta se upisalo u strijelce: Milan Aleksić, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Slobodan Nikić i Dušan Mandić, a Dejan Ranđelović jednom.

Naredno okupljanje reprezentacije Srbije je od 23. do 26. decembra.

(MONDO, foto: MN Press)