SP: "Nula" Paragvaja za pola sata!

Paragvaj nije postigao gol u prvom poluvremenu utakmice protiv Španije, ali im je izdanje protiv "furije" bilo najbolje u dosadašnjem toku SP.

SP: "Nula" Paragvaja za pola sata!  Izvor: MONDO

Rukometašice Paragvaja nisu uspjele da postignu nijedan gol za 30 minuta utakmice sa Španijom u 4. kolu Grupe C Svjetskog prvenstva u Srbiji!

U meču koji je odigran u Zrenjaninu, Španija je za prvih pola sata 14 puta uspjela da zatrese protivničku mrežu, dok selekciji iz Južne Amerike to nijednim nije pošlo za rukom.

Ženska rukometna reprezentacija Paragvaja na taj način ušla je u anale.

Crna serija konačno je prekinuta na početku drugog poluvremena. Ovaj dio igre bio je zapravo sjajan ako se uporedi sa prvim poluvremenom. Paragvaj je doživio poraz, ali zahvaljujući golovima u drugih 30 minuta on je bio podnošljiv 29:9 (14:0).

Dakle, drugo poluvrijeme je izgubljeno sa 9:15. Nije loše!

Za pohvalu je i to što je meč protiv "crvene furije" Paragvaj izgubio sa najmanjom razlikom i najmanje primljenih golova u dosadašnjem toku prvenstva.

Paragvaj je na posljednjem mjestu u Grupi C sa svim porazima i gol razlikom 40:140. Španija je na drugom mjestu.