SP FINALE: Brazilke, vrijeme je za revanš!

U nedjelju od 17.15 časova u Kombank areni boj za zlato: Srbija - Brazil! Brazilke ubjedljive protiv Dankinja - 27:21.

SP FINALE: Brazilke, vrijeme je za revanš! Izvor: MONDO

Nedjelja. Kombank arena. Termin: 17.15h.

Tada počinje borba za zlato, borba rukometašica Srbije i Brazila za svjetsko zlato!

Ko god da ga osvoji (a mi se, naravno, nadamo da će to biti srpske djevojke) biće to prva titula svjetskog prvaka za jednu ili drugu reprezentaciju.

Srpkinje i Brazilke su plasmanom u finale već ostvarile najveći uspjeh u svojoj istoriji.

Ako se računa i vrijeme bivše SFRJ, Srbija je kao članica zajedničke države bila prvak svijeta 1973. godine. Tri puta je SFRJ bila druga na svijetu, a još dva puta je SFRJ osvajala svjetsku bronzu, a selekcija državne zajednice SR Jugoslavije (Srbija i Crna Gora) je 2001. godine osvojila bronzanu medalju.

Srbija je u petak popodne savladala Poljsku 24:18, a Brazilke su koji sat kasnije ispunile zadatak protiv selekcije Danske 27:21 (14:10). Brazilke su bez poraza došle do finala!

Brazil je bio ubjedljiviji od Danske, sve vrijeme je bio u vođstvu. Dankinje su uspjele da se približe na gol zaostatka u prvom poluvremenu (od 6:10 došle su na 9:10), ali su Brazilke do odmora stekle četiri gola prednosti (14:19), a u nastavku su održavale pet, šest golova prednosti. Pri rezultatu 22:18 za Brazil, Dankinje su imale dva, tri napada da se dodatno približe rivalkama, ali nisu koristile "zicer" situacije.

Golmanka Brazila Arenhart je činila čuda, ali su njene saigračice u napadu jednostavno stale. Dankinje su, međutim, mnogo griješile i nisu imale odgovor na vrlo pokretljivu i čvrstu odbranu Brazilski.

Roča je sjajnim golom vratila mir u redove Brazila, vrativši +4 (23:19), da bi potom Brazilke ponovo došle do +6 (26:20) na četiri minuta prije kraja...

U nedjelju će srpske rukometašice biti u prilici da se revanširaju Brazilkama za jedini poraz na ovom turniru. U njegovoj ranoj fazi, u "Čairu" Brazil je dobio Srbiju 25:23.

Ranije u nedjelju, od 14.30 časova, selekcije Danske i Poljske igraće za bronzanu medalju.