VATERPOLO (LŠ): Partizan pjevajući sa Bosfora

Vaterpolisti Partizana ostvartili drugi trijumf u Ligi šampiona. Savladali Galatasaraj u Istanbulu 10:7.

VATERPOLO (LŠ): Partizan pjevajući sa Bosfora Izvor: MONDO

Odlična igra i isti takav rezultat Partizana u 4. kolu Lige šampiona Grupe B!

Partizan je u Istanbulu pobijedio Galatasaraj 10:7 (1:1, 2:4, 3:5, 1:0) i načinio je veliki korak ka Fajnal siksu ovog takmičenja.

Mlada ekipa Partizana od starta meča je nametnula svoj ritam igre i uštopovala je udarne igle turske ekipe, sastavljene od nekolicine kvalitetnih igrača, među kojima su i Srbi - Slobodan Nikić, Srđan Aksentijević, Mihajlo Korolija.

Crno-bijeli su na veliki odmor otišli sa dva gola prednosti (5:3), da bi na startu treće četvrtine vezali dva gola za +4 (7:3). Smanjio je Nikić na 4:7, a potom još dva gola Partizana za najvećih +5 (9:5), koliko su imali i do posljednjeg minuta (10:5), da bi Galatasaraj sa penala smanjio na 6:10.

Posljednja četvrtina počela je golom turske ekipe, koja je potom imala igrača više, ali je loše odigrala napad. Crno-bijeli su pokušavali šutevima sa distance, da bi Galatasaraj imao još jednom igrača više, ali se Partizan vrhunski odbranio.

Do kraja meča nije bilo golova. Partizan je ostvario veliku pobjedu i sačuvao šanse da se nađe na Fajnal siksu Lige šampiona.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Miloš Ćuk sa tri gola, dva je dao Gavril Subotić, po jedan Nikola Tomašević, Dušan Mandić i Ivan Rackov.

Drugi predstavnik Srbije u ovom takmičenju, ujedno i u istoj grupi, kragujevački Radnički igra protiv Oradee u subotu.

U Grupi B odigran je i meč Špandau - Breša. Italijani su dobili 12:10.

TABELA: Breša 12, Radnički /-1/ 9, Partizan 6, Špandau 4, Galatasaraj 1, Oradea /-1/ 0.

(MONDO, foto: MN Press)