Milorad Čavić dobio je još jedno priznanje i potvrdu da je u 2008. godini bio srpski sportista bez premca.
U tradicionalnom godišnjem izboru uglednog lista "Sport", srpski plivač, koji je uplašio i Majkla Felpsa na Olimpijskim igrama u Pekingu, proglašen je za najboljeg sportistu, a odluku žirija (dobitnici ranijih priznanja) saopštio je još jedan velikan srpskog sporta Vladimir Vujasinović.
Milorad je dobio prednost ispred Ane Ivanović, Nemanje Vidića, Novaka Đokovića, Jelene Janković, Milenka Tepića, Dejana Savića, Andrije Gerića, Davora Štefaneka, Gorana Jagara, Nikole Stojića...
Čavić je rekao da će prvi put poslije godinu i sedam mjeseci "otići kući" (u SAD) da se odmori desetak dana, a da potom planira odlazak na tronedeljne pripreme u Španiju.
Najbolji srpski plivač je u godini na izmaku osvojio četiri medalje: srebro na OI u Pekingu, zlato na EP u Ajndhovenu u 50-metarskim bazenima i zlato i srebro na EP u Rijeci u 25-metarskim bazenima.
Srpske plivače i vaterpoliste sledeće godine očekuju veliki izazovi na Svjetskom prvenstvu u Rimu. A, Čavića očekuje novi duel sa Majklom Felpsom...
Čaviću je u četvrtak, u Skupštini grada Beograda, uručena zlatna značka "Sporta", a pored njega, priznanje je dobila i Ivana Španović. Talentovana atletičarka proglašena je za najboljeg mladog sportistu u Srbiji.
Ona je u 2008. godini postala juniorska svjetska prvakinja u skoku u dalj.
U žiriju su bili Franjo Mihalić, Svetozar Gligorić, Milan Galić, Vera Nikolić, Dragan Džajić, Nenad Stekić, Dražen Dalipagić, Slobodan Kačar, Dragan Kićanović, Veselin Vujović, Jasna Šekarić, Aleksandar Đorđević, Igor Milanović, Dejan Bodiroga, Vladimir Grbić, Olivera Jevtić...
"Sport" godinama unazad bira najljepši sportski par, a 2008. godine laskavo priznanje pripalo je fudbaleru Miljanu Mrdakoviću i kik-bokserki Katarini Jevtić.
SVI DOBITNICI
1957. F. Mihalić (atletika)
1958. S. Gligorić (šah)
1959. S. Lorger (atletika)
1960. R. Korać (košarka)
1961. M. Cerar (gimnastika)
1962. M. Galić (fudbal)
1963. M. Cerar (gimnastika)
1964. M. Cerar (gimnastika)
1965. B. Lončar (streljaštvo)
1966. V. Nikolić (atletika)
1967. I. Daneu (košarka)
1968. Đ. Bjedov (plivanje)
1969. D. Džajić (fudbal)
1970. D. Pešut (streljaštvo)
1971. S. Damjanović (rvanje)
1972. M. Parlov (boks)
1973. M. Beneš (boks)
1974. M. Parlov (boks)
1975. N. Stekić (atletika)
1976. M. Ljubek (kajak)
1977. Š. Sejdiu (rvanje)
1978. D. Dalipagić (košarka)
1979. M. Perunović (boks)
1980. S. Kačar (boks)
1981. B. Petrič (plivanje)
1982. D. Kićanović (košarka)
1983. D. Šurbek (stoni tenis)
1984. Š. Trstena (rvanje)
1985. D. Petrović (košarka)
1986. V. Vujović (rukomet)
1987. M. Svet (smučanje)
1988. J. Šekarić (streljaštvo)
1989. D. Bečanović (džudo)
1990. D. Topić (atletika)
1991. D. Savićević (fudbal)
1992. S. Branković (atletika)
1993. I. Miladinović (šah)
1994. J. Šekarić (streljaštvo)
1995. A. Đorđević (košarka)
1996. A. Ivošev (streljaštvo)
1997. P. Mijatović (fudbal)
1998. D. Bodiroga (košarka)
1999. V. Grbić (odbojka)
2000. V. Grbić (odbojka)
2001. A. Šoštar (vaterpolo)
2002. D. Bodiroga (košarka)
2003. V. Vujasinović (vaterpolo)
2004. D. Šefik (vaterpolo)
2005. D. Ikodinović (vaterpolo)
2006. O. Jevtić (atletika)
2007. N. Đoković (tenis)
2008. M. Čavić (plivanje)
(MONDO)