Mariji Riš slalom u Semeringu

Njemačka skijašica Marija Riš trijumfovala je u slalomu koji je vožen u ponedjeljak u okviru takmičenja za Svjetski kup.

Mariji Riš slalom u Semeringu  Izvor: MONDO

Rišova je trijumfovala u vremenu 1:55,97 minuta, ispred drugoplasirane Tanje Putiainen, koja je imala 21 sekundu zaostatka, odnosno Amerikanke Lindzi Von, koja je zauzela treće mjesto (72 sekunde sporija od pobjednice).

Njemica, koja je u potpunosti dominirala u Semeringu, stigla je do druge pobjede u sezoni, a ukupno osme u karijeri.

Četvrto mjesto zauzela je domaća takmičarka Katrin Cetel, peta je bila Čehinja Šarka Zahropska, a šestu poziciju osvojila je Hrvatica Ana Jelušić.

Srpska skijašica Jelena Lolović nije uspjela da završi prvu trku.

Lindzi Von, koja je maestralno odvezla drugu vožnju vodi u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 530 bodova, ispred Rišove, koja ima 507 i Putiainen (498). Iza njih nalaze se Cetel (422), Anja Peršon (416), Nikol Hosp (404), Zahropska (306), Lara Gut (297)...

Naredni sastanak najbolje skijašice svijeta imaće na Sljemenu pored Zagreba, 4. januara, kada je na programu nova slalomska trka.