ODBOJKA: BiH bolja od Mađarske

Reprezentacija BiH savladala Mađarsku 3:2 u meču kvalifikacija za odlazak na SP.

ODBOJKA: BiH bolja od Mađarske Izvor: MONDO

Reprezentacija BiH je do prve pobjede u Beču na kvalifikacionom turniru za Svjetsko prvenstvo, koje će se 2010. godine održati u Italiji došla nakon velikog preokreta.
Mađarska je dobila prvi set nakon velike borbe 25:21. U drugom setu Mađari mnogo konkretniji i u tom setu BIh osvaja samo 18 poena i činilo se da će nakon poraza od Austrije u prvom kolu 3:= i Mađari doći do pobjede bez izgubljenog seta. Tada Bh odbojkaši igraju na sve ili ništa i izvraćaju u istom stilu. Treći set su dobili 25:21, a četvrti ubjedljivo 25:16, što im je donijelo veliku psihološku prednost pred odlučujući peti set. U taj brejku BIH je bolja 15:11 i tako dolazi do prve pobjede nakon sata i 55 minuta igre. Prvo ime u pobjedničkoj ekipi bio je Samir Salihović sa 19 poena, a njemu uz rame bio je Vladimir Milićević sa 12.
BiH sutra od 16 časova i 45 minuta igra protiv Rumunije. (MONDO)