Ana pobjedom počela 2009!

Peta teniserka svijeta Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Brizbejnu, pošto je u ponedeljak savladala Čehinju Petru Kvitovu.

Ana pobjedom počela 2009! Izvor: MONDO

Ana je slavila rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2. Iako je rezultat ubjedljiv, do prve pobjede u novoj sezoni došla je uz dosta muke, poslije sat i 46 minuta igre.

U njenoj igri bilo je dosta oscilacija, pravila je brejkove, a onda dozvoljavala protivnici da se vrati u život.

Najneizvjesnije je bilo sredinom prvog seta, kada je poslije vođstva od 3:1 malo nedostajalo da dva puta zaredom izgubi gem na svoj servis. Međutim, odbranila je nekoliko brejk lopti, povela sa 4:3 i kasnije riješila set u svoju korist.

U drugom setu se donekle ponovila priča iz prvog, ali je neizvjesnost poslije razmjene brejkova potrajala samo do rezultata 3:2.

Ivanović i Vinči sastale su se 2006. godine u Antverpenu i 2007. na Gold koustu, oba puta bilo je 2:0 za Anu.

Da je Jelena Dokić u ponedeljak uspjela da pobijedi Ameli Morezmo (6:7, 6:7), našla bi se na korak od duela sa Anom Ivanović u trećem kolu! Ako ne bude iznenađenja, to zadovoljstvo ipak će imati jedna od dvije Francuskinje, Morezmo ili Žuli Koan.

Putevi ove tri teniserke već su se ukrstili na prošlogodišnjem US openu. Tada je Koan načinila senzaciju, savladavši Anu u meču drugog kola - 6:3, 4:6, 6:3. U sledećem kolu "naletjela" je na Morezmo i izgubila rezultatom 6:4, 6:4.