RELI DAKAR: Sainc preuzeo vođstvo

Nekadašnji svjetski šampion u reli vožnji, Španac Karlos Sainc, osvojio je drugu etapu Relija Dakar i preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu.

RELI DAKAR: Sainc preuzeo vođstvo Izvor: MONDO

Sainc je od Santa Rose do Puerto Madrina u Argentini stigao za 1:56:14 sati, nadmašivši drugoplasiranog Francuza Stefana Peterhansela za minut i 14 sekundi. Treće mjesto zauzeo je Saincov klupski drug iz Folksvagena, Žinijel De Vilije, koji je drugi u generalnom plasmanu.

Kao u prvoj etapi, vozači su na "divljim" dionicama imali dosta problema sa prašinom koju su sami podizali, tako da je Sainc u jednom trenutku udario motociklistu.

Najbrži među dvotočkašima bio je Holanđanin Frans Ferhoven, koji je za 41 sekundu nadmašio Francuza Sirila Desprea. "Žutu majicu" zadržao je Španac Mark Koma.

Trideseti Reli Dakar, prvi koji se održava van Afrike, okupio je 177 automobila, 217 motocikala, 81 kamion i 25 bicikala na četiri točka, a takmiče se vozači iz 49 zemalja, uključujući Srbiju.

Kraj relija na rasporedu je 18. januara u Buenos Airesu.