DOHA: Troicki zaustavljen na startu

Viktor Troicki neuspješno je započeo novu sezonu. Nadigrao ga je Rumun Viktor Hanesku rezultatom 2:0 (6:4, 6:2) u prvom kolu turnira u Dohi.

DOHA: Troicki zaustavljen na startu Izvor: MONDO

Rumunski teniser, koji zauzima 48. mjesto na ATP listi, mnogo bolje je započeo duel na turniru, čiji ukupni nagradni fond iznosi 1,11 miliona dolara.

On je veoma brzo stekao prednost, napravivši dva brejka (4:1), a Troicki je pokušao da se vrati u set smanjivši na 3:4. Ipak, iskusniji Hanesku je, zahvaljujući veoma dobrom servisu, do kraja uspio da dobije još dva gema na svoj servis i povede sa 1:0.

Rezultatska prednost bila je podsticaj da u istom ritmu nastavi duel. On je i u drugom setu imao inicijativu, opet brzo oduzeo servis protivniku i poslije 70 minuta igre izborio plasman u drugu rundu takmičenja.

Haneskuov naredni protivnik biće pobjednik ruskog duela Mihael Južnji - Igor Andreev.