DOHA: Ziki i Nestor, ipak, bez pehara

Nenad Zimonjić i Daniel Nestor nisu uspjeli da se dokopaju prvog trofeja u dublu na startu nove sezone.

DOHA: Ziki i Nestor, ipak, bez pehara Izvor: MONDO

Srpsko-kanadski duet je poražen u finalu turnira u Dohi od španskog dvojca Rafael Nadal, Mark Lopez rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 10:8.

Zimonjić i Nestor, koji su bili postavljeni za prve nosioce u Kataru, počeli su odlično finale, kao i prethodne duele, i prvi set riješili su u svoju korist.

Ipak, španski duet, predvođen najboljim igračem sadašnjice, uspio je već u trećem gemu nastavka da stigne do brejka, koji im je omogućio da poravnaju rezultat u setovima.

Konačno, u poslednjem setu, Španci su bili koncentrisaniji, iskoristili su svoju priliku, a Nadal se poslije poraza u četvrtfinalu singla od Gaela Monfisa, ipak, okitio trofejom u Dohi.

Novopečenim tatama će za učešće na prvom turniru u 2009. godini pripasti zarada od ukupno 30.000 dolara, kao i 150 ATP poena, dok će Nadal i Lopez podijeliti nagradu od 59.000 dolara, uz 250 bodova.

U finalu singla snage će odmjeriti dva Endija - Rodik i Marej. Amerikanac je u polufinalu bio bolji od Monfisa (7:6, 3:6, 6:3), dok je Britanac savladao Rodžera Federera, takođe, poslije tri seta - 6:7, 6:2, 6:2.

Turnir u Dohi igra se za ukupni nagradni fond od 1,11 miliona dolara.