RUKOMET: Nepobjedivi "orlovi"

Najbolji rukometaši Srbije osvojili su turnir u francuskom gradu Ivriju, pošto su u finalu pobijedili selekciju Tunisa rezultatom 38:32 (17:20).

RUKOMET: Nepobjedivi "orlovi" Izvor: MONDO

Srpska reprezentacija na putu do trofeja je pobijedila Island (31:28) i lokalnu francusku ekipu Marin (44:37).

Rukometaši Tunisa, koje trenira nekadašnji jugoslovenski selektor Zoran Živković, do finala su stigli poslije pobjeda nad reprezentacijama Češke i Katara u grupi A.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Alem Toskić sa sedam, Momir Ilić i Ivan Nikčević sa šest pogodaka, dok je Darko Stanić sa 13 odbrana bio vrlo dobar među stativama.

Izabranici selektora Jovice Cvetkovića su do ubedljive pobjede došli u posljednjih deset minuta, pošto je u 51. minutu bilo samo 29:28. Tunis je krajem prvog dijela imao četiri gola prednosti (16:20).

"Orlovi" se u ponedjeljak vraćaju u Beograd, a u četvrtak putuju u Hrvatsku, gdje narednog vikenda počinje Svjetsko prvenstvo.

Srbija će u prvoj fazi takmičenja, u Poreču, igrati u grupi sa Norveškom, Danskom, Egiptom, Brazilom i Saudijskom Arabijom.