AUS OPEN: Ispao Nenad, Novak i Jelena dobili

Novak Đoković i Jelena Janković nisu dozvolili iznenađenje, ali jeste Nenad Zimonjić u paru sa Danijelom Nestorom.

AUS OPEN: Ispao Nenad, Novak i Jelena dobili Izvor: MONDO

Najbolji muški dubl na svijetu, koji je i u Melburnu bio postavljen za prvog nosioca, eliminisan je u drugom kolu Australijan Opena od Poljaka Lukasa Kubota i Austrijanca Olivera Maraha. Posle 89 minuta bilo je 2:0 (7:5, 6:4).

Poljak i Austrijanac u 11 servis gemova Zimonjića i Nestora, aktuelnih šampiona Vimblodna, došli su do šest brejk lopti i realizovali tri, dok su Srbin i Kanađanin rođen u Beogradu pet puta imali brejk šansu i samo jednom oduzeli servis protivniku.

Jelena Janković je izborila osminu finala u Melburnu poslije 100 minuta tenisa u meču sa 26. nosiocem iz Japana, Ai Sugijamom. Bilo je 2:0 (6:4, 6:4).

Prva teniserka svijeta i prošlogodišnja finalistkinja mogla je i ranije da izbori duel sa (16) Marion Bartoli iz Francuske, ali je u prvom setu prepustila protivnici jedini gem na svoj servis tokom meča, pri rezultatu 5:2.

Za sada je neriješeno između JJ i Bartoli - 3:3.

"Posljednji put igrale smo prije dvije godine i to na Vimbldonu, koji se igra na potpuno drugoj podlozi i teško je uporediti taj meč sa našim duelom u Melburnu. Znam samo da će biti teško", rekla je Jelena poslije meča.

Novak Đoković je izgubio prvi set na putu ka odbrani titule, ali nije dozvolio iznenađenje protiv 127. igrača svijeta, Amera Delića - 3:1 (6:2, 4:6, 6:3, 7:6).

Treći teniser svijeta će se u osmini finala sastati sa pobjednikom duela Mardi Fiš - Markos Bagdatis.

U petak je ostalo još da svoj meč odigra (5) Ana Ivanović, koja će protiv (29) Alise Klejbanove iz Rusije izaći na teren oko 9.30 ujutru.

Nagradni fond Gren Slema turnira u Melburnu je 23.140.000 dolara.