RUKOMET (SP): Poljaci razbili Srbiju

Poljska oduvala Srbiju sa parketa dvorane "Krešimir Ćosić" u Zadru, ali i potajno gajene nade "orlova" da mogu do polufinala SP.

RUKOMET (SP): Poljaci razbili Srbiju Izvor: MONDO

Aktuelni vicešampion svijeta je već na poluvremenu imao 14 golova prednosti (21:7), pa je u nastavku usporio, a na kraju je bilo - 35:23.

Poljska je prvu fazu takmičenja odigrala ispod svih očekivanja, ali se u nastavku razgoropadila i pokazala zašto se nalazi u vrhu svjetskog rukometa.

U subotu su Poljaci za 30 minuta raznijeli evropske prvake Dance, na poluvremenu je bilo 20:12, kasnije i rutinski odradili posao, a onda su se dan kasnije iživljavali na Srbima.

Poslije devet minuta su vodili 9:2, u 22. minutu 16:6, a do odlaska na odmor su stigli do 21:7.

Sve što je u prethodnim utakmicama rukometašima Srbije polazilo za rukom, u nedelju nije. Teško su dolazili u poziciju za šut od snažne odbrane rivala, a kad bi se izborili za priliku, najčešće su promašivali ili im je namjere osujećivao poljski golman.

Pokušavao je selektor Jovica Cvetković da razdrma svoje izabranike izmjenama, ali i žestokim riječima u tajm-autu.

"Igrajte u napadu trojku, četvorku, jedinicu (kombinacije), igrajte... Ovo je bruka šta radite!!!", govorio je Cvetković.

Ali uzalud. Izlaza iz poljske mašine nije bilo.

Selektor je u najavi utakmice rekao da mu je najera da se Poljacima "otkine neki bodić", a ispostavilo se da je u prvom poluvremenu bio problem čak dati i "golić".

"Orlovima" su bili lišeni pomoći od ranije povrijeđenih Nikčevića i Anđelkovića, kao i suspendovanog Nikolića.

Sada im predstoji poslednji duel u Drugoj grupi sa Makedonijom, a onda i razigravanje za plasman od petog do 12. mjesta.