RUKOMET (SP): Bolno buđenje

Poljska je oduvala Srbiju sa parketa dvorane "Krešimir Ćosić" u Zadru, ali i potajno gajene nade "orlova" da mogu do polufinala Svjetskog prvenstva.

RUKOMET (SP): Bolno buđenje Izvor: MONDO

Aktuelni vicešampion svijeta je već na poluvremenu imao 14 golova prednosti (21:7), pa je u nastavku usporio, a na kraju je bilo - 35:23.

Poljska je prvu fazu takmičenja odigrala ispod svih očekivanja, ali se u nastavku razgoropadila i pokazala zašto se nalazi u vrhu svjetskog rukometa.

U subotu su Poljaci za 30 minuta raznijeli evropske prvake Dance, na poluvremenu je bilo 20:12, kasnije i rutinski odradili posao, a onda su se dan kasnije iživljavali na Srbima.

Poslije devet minuta su vodili 9:2, u 22. minutu 16:6, a do odlaska na odmor su stigli do 21:7.

Sve što je u prethodnim utakmicama rukometašima Srbije polazilo za rukom, u nedelju nije. Teško su dolazili u poziciju za šut od snažne odbrane rivala, a kad bi se izborili za priliku, najčešće su promašivali ili im je namjere osujećivao poljski golman.

Pokušavao je selektor Jovica Cvetković da razdrma svoje izabranike izmjenama, ali i žestokim rečima u tajm-autu.

"Igrajte u napadu trojku, četvorku, jedinicu (kombinacije), igrajte... Ovo je bruka sta radite!!!", govorio je Cvetković.

Ali uzalud. Izlaza iz poljske mašine nije bilo.

Selektor je u najavi utakmice rekao da mu je namjera da se Poljacima "otkine neki bodić", a ispostavilo se da je u prvom poluvremenu bio problem čak dati i "golić".

"Orlovima" su bili lišeni pomoći od ranije povrijeđenih Nikčevića i Anđelkovića, kao i suspendovanog Nikolića.

Sada im predstoji posljednji duel u Drugoj grupi sa Makedonijom, a onda i razigravnje za plasman od petog do 12. mjesta.

SRBIJA: Kojić 2, Ćuruvija, Šešum 1, Vujin 5, Vučković 2, Stojanović 2, Toskić 1, Stanić (9 odbrana), Ilić 6, Bojinović 4, Marković, Pejanović (9 odbrana), Prodanović, Mešter.

POLJSKA: Šmal (18 odbrana), Jazka 1, K. Lijevski 1, Kučinski 3, Bilecki, Siodmiak, Vleklak 1, B. Jurecki 5, Jurašik 4, M. Jurecki 3, Tlučinski 11, Malcher (3 odbrane), M. Lijevski 5, Glinski 1.