RUKOMET SP: Francuska i Hrvatska u polufinalu

Reprezentacije domaćina prvenstva Hrvatske I Francuske su kolo prije kraja osigurale plasman u polufinale Svjetskog prvenstva

RUKOMET SP: Francuska i Hrvatska u polufinalu Izvor: MONDO

Očekivano olimpijski prvak Francuska I Hrvatska su kolo prije kraja obezbedili plasman u polufinale i u poslednjem kolu će u međusobnom duelu odlučivati ko će biti pobjednik grupe.
U današnjim mečevima Francuska je lako izašla na kraj sa Južnom Korejom, bilo je 30:21 iako se na poluvrijeme otišlo neriješenim rezultatom 15:15. U nastavku Francuzi su zaigrali bolje i dozvolili protivnicima da postignu samo šest golova.
“Zadovoljan sam plasmanom u polufinale. Znali smo da će utakmica biti teška jer je Južna Koreja kvalitetna ekipa sa specifičnim načinom igre. No, to je sada iza nas - slijjedi polufinale”, rekao je Klod Onesta, selektor Francuske.
Hrvatska je rutinski odradila posao protiv Slovačke 31:25. Već na poluvremenu tim Line Červara je imao plus pet (18:13) i prednost su rutinski sačuvali do kraja.
Uzbudljiv meč u Grupi 1 odigrali su Mađarska i Švedska, a na kraju su Mađari slavili minimalan trijumf 31:30. U utakmici u kojoj je rezultat čak 15 puta bio izjednačen na kraju su više sreće imali Mađari, koji su do dva boda stigli pogotkom Harsanjija.
“Razočaran sam rezultatom. Borili smo se svih 60 minuta i imali smo priliku pobijediti, no problem nam je bila odbrana u kojoj nismo bili dovoljno agresivni”, rekao je švedski selektor Ola Lindgren.
“Bila je ovo utakmica dvije podjednako jake reprezentacije koju je obilježila izjednačena borba sve do kraja. No, mi smo imali više sreće, a i naš golman je imao izvrstan dan”, rekao je mađarski selektor Janoš Hajdu.

GRUPA 1 ( Zagreb)
Švedska - Mađarska 30:31 (16:18)
Južna Koreja - Francuska 21:30 (15:15)
Hrvatska - Slovačka 31:25 (18:13)
Tabela: Francuska 8, Hrvatska 8, Mađarska 3, Švedska 2, Južna Koreja 0.
Utorak:
16:30Mađarska-Južna Koreja
18:30Švedska-Slovačka
20:30Francuska-Hrvatska

Za razliku od Grupe 1 u Grupi 2 , koje svoje mečeve igra u Zadru posljednje kolo odlučivaće o polufinalistima.
U najzanimljivijem meču Norvežani su savladali aktuelne svjetske prvake Njemačku 25:24 i nanijeli im prvi poraz na šampionatu. Nijemci su za posljednji napad imali desetak sekundi, ali su morali dva puta da vraćaju loptu da bi izveli aut, a sudijska par iz Slovenije nije zaustavio vrijeme tako da su Norvežani došli do pobjede. Ipak za utjehu im je činjenica da su ostali sa velikim izgledima da izbore plasman među četiri najbolje reprezentacije.
"Ako niste u stanju jasno pokazati radi li se o autu ili prekršaju, onda bi barem bilo u redu zaustaviti vrijeme. Kakva besramna krađa!? Nemam što drugo za reći osim da očito neko ne želi vidjeti nas u polufinalu", izjavio je poslije meča njemački reprezentativac Paskal Hens.
Danska je pobijedila Makedoniju 32:24 i došla do prvog mjesta u grupi. Aktuelni Evropski prvaci meč su prelomili u drugom poluvremenu najviše zavaljujući sjajnom golmanu Hvidtu.