AUS OPEN: Aleksandra Krunić stala u finalu

Talentovana srpska juniorka poražena je sa Sandrom Zanijevskom u finalu dubla na Australian Openu.

AUS OPEN: Aleksandra Krunić stala u finalu Izvor: MONDO

Mlada srpska teniserka Aleksandra Krunić nije u subotu rano ujujtru uspjela da u Melburnu sa Poljakinjom Sandrom Zanijevskom osvoji titulu šampiona Otvorenog prvenstva Australije u dublu juniorki.

Krunićeva i Zanijevska su u finalu prvog Grend Slema sezone izgubile od šestih nosioca Kristine Mekhejl iz SAD i Hrvatice Ajle Tomljanović sa 1:2 (1:6, 6:2, 4:10).

Srpska teniserka, koja živi i trenira u Moskvi, u Melburnu se takmičila i u singlu, ali je u drugom kolu izgubila od drugog nosioca Ane Bogdan iz Rumunije sa 1:2 (4:6, 6:2, 3:6).

Ona će naredne nedjelje boraviti u Beogradu kako bi trenirala sa FED kup reprezentacijom Srbije, koja će sljedećeg vikenda igrati sa Japanom, ali bez 15-godišnje Aleksandre Krunić u sastavu.