AUS OPEN : Nadal - Federer 2:1

Rafael Nadal ponovo vodi u finalu Australijan opena i nalazi se na set od nove gren slem titule - 7:5, 3:6, 7:6 (7:3).

AUS OPEN : Nadal - Federer 2:1 Izvor: MONDO

Nadal je veći dio trećeg seta proveo "na konopcima", Federer je više puta bio nadomak oduzimanja servisa, ali je pri rezultatu 4:4 i 5:5 propustio po tri brejk lopte.

Najbolji teniser svijeta dočekao je svoju šansu u taj-brejku, dok je Federer imao nekoliko neoprostivih grešaka, uključujući dvostruku servis grešku, kojom je definitivno izgubio set.

DRUGI SET: Federer je zapao u probleme sredinom drugog dijela meča, pošto je Nadal napravio brejk i poveo sa 3:2. Ali Švajcarac je uzvratio već u sljedećem gemu i serijom od 4:0 riješio set u svoju korist.

Prelomni je bio osmi gem, u kojem je Federer prokockao četiri brejk lopte, a Nadal dvije šanse da izjednači na 4:4, da bi nekadašnji prvi reket svijeta ipak napravio drugi brejk zaredom.

PRVI SET: Nadal je realizovao sve tri brejk šanse, a Federer dvije od četiri. Španac je prvi oduzeo servis protivniku (1:0), Švajcarac je odmah izjednačio, a zatim i poveo sa 4:2.

Međutim, dva vezana poena koja je Nadal u narednom gemu osvojio samo njemu svojstvenim udarcima, kada je bio u praktično izgubljenim pozicijama, vratila su inicijativu na njegovu stranu.

Izbrisao je brejk zaostatka, a onda dotukao velikog rivala.