SUPER G: Kušu konačno svjetsko zlato

Švajcarac Didije Kuš osvojio je zlatnu medalju u disciplini Super G na Svjetskom prvenstvu u Val D'Izereu.

SUPER G: Kušu konačno svjetsko zlato Izvor: MONDO

Kuš je zabilježio vrijeme 1:19, 41 minut, srebrom se okitio Italijan Peter Fil sa 99 stotinki zaostatka, dok je bronza pripala Norvežaninu Akselu Lundu Svindalu, koji je kroz cilj prošao 1,02 stotinke nakon pobjednika.

Kuš, koji je ove sezone najbolje rezultate bilježio u spustu, tako je stigao do prve zlatne medalje u karijeri. Tridesetčetvorogodišnji Švajcarac je do sada osvojio srebro na Olimpijskim igrama u Naganu 1998. godine u disciplini Super G, i bronzanu medalju prije dve godine na Svjetskom prvenstvu u Areu u veleslalomu.

Ipak, u poznim skijaškim godinama uspio je kolekciji trofeja da pridoda najsjajnije odličje, nakon što je u karijeri u Svjetskom kupu ostvario osam pobeda, dok se ukupno 44 puta penjao na pobjedničko postolje.

Trenutno vodeći u discplini Super G u Svjetskom kupu Benjamin Rajh zauzeo je peto mjesto sa 1,15 minuta zaostatka u odnosu na Kuša.

Lider u Svjetskom kupu Ivica Kostelić morao je da propusti takmičenje u superveleslalomu u Val D'Izereu zbog bolova u leđima, dok je specijalista za Super G Herman Majer u potpunosti podbacio na Svjetskom šampionatu zauzevši tek 18. mjesto, sa zaostatkom od gotovo tri sekunde za pobjednikom.

Takmičenje na Svjetskom prvenstvu u Val D'Izereu nastavlja se u petak kada je na programu superkombinacija za žene, dok će se dan kasnije muškarci voziti spust.