Cetelovoj zlato u superkombinaciji

Austrijska skijašica Katrin Cetel nova je prvakinja svijeta u superkombinaciji, takmičenju koje čine po jedna vožnja u spustu i slalomu.

Cetelovoj zlato u superkombinaciji Izvor: MONDO

Ona je trijumfovala sa ukupnim vremenom 2:20:13 minuta, Švajcarkinja Lara Gut zauzela je drugo mjesto sa 56 stotinki zaostatka, dok je trećeplasirana Elizabet Gečl iz Austrije zaostala za pobjednicom 88 stotih dijelova sekunde.

Amerikanka Lindzi Von, vodeća u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, bila je vodeća poslije spusta, ali je diskvalifikovana jer je u slalomu promašila kapiju.

Ona je stigla na cilj kao druga i čak bila spremna da učestvuje u ceremoniji dodjele medalja, ali su je sudije diskvalifikovale poslije odgledanog snimka.

"Osjećala sam se sjajno ove nedelje, ali ovakve stvari ne mogu lako da prihvatim. Bila sam zbunjena i frustrirana. Ali ima još takmičenja na kojima mogu da trijumfujem", rekla je Von.

Njena ekipa takođe je pregledala snimak i odlučila da se ne žali na odluku sudija.

Šveđanka Anja Person, koja je branila titulu u super kombinaciji, nije završila trku jer je promašila kapiju u spustu. Ona nije završila ni superveleslalom u utorak, kada je pobjeda pripala Lindzi Von.

"Mislim da me na prvenstvima svijeta prati loša sreća", rekla je Person.

Njemačka skijašica Marija Riš ostala je bez medalje, osvojivši četvrto mjesto, pošto je imala problema u slalomu.