SPUST: Anonimna Stešert iznenadila favorite

Gotovo anonimna Đina Stešert pobrinula se za veliko iznenađenje na spustu, koji je vožen u subotu italijankom Tarvisiju.

SPUST: Anonimna Stešert iznenadila favorite  Izvor: MONDO

Nijemica je ostvarila prvu pobjedu u Svjetskom kupu u vremenu 1:59,94 minuta, ostavivši iza sebe sa samo jednom stotinkom prednosti vodeću u generalnom poretku Svjetskog kupa Amerikanku Lindzi Von i Šveđanku Anju Person, koja je imala 39 stotinki lošiji rezultat.

Dvadesetjednogodišnja Stešert je do sada najbolji rezultat ostvarila u Solt Lejku, takođe ove sezone, kada je zauzela četvrto mjesto u spustu.

"Ostvarila sam prvu pobjedu u karijeri što je fenomenalna stvar, ali sam uspjela da napravim ono o čemu nisam mogla ni da sanjam, da pobjedim najbolju Lindzi Von, koja je do sada osvojila veliki broj trofeja. Jednostavno nemam objašenjenje kako se ovo dogodilo", izjavila je uzbuđena Nijemica.

Stešert je tako potvrdila dominaciju njemačkih takmičarki ove sezone. Katrin Helcl je na Svjetskom prvenstvu u Val D'Izeru osvojila zlato u veleslalomu, dok je Marija Riš bila najbolja u slalomu i superkombinaciji u petak u Svjetskom kupu.

"Možda me je taj vjetar koji je doprinio uspjehu njemačkih skijašica prethodnih nedelja pogurao u Tarvisiju", priznala je Stešert.

Marija Riš zauzela je tek deseto mjesto sa zaostatkom od 1,43 sekunde u odnosu na svoju zemljakinju, dok je veliko iznenađenje priredila i Švajcarkinja Nađa Kamer zauzevši četvrto mjesto, iako je imala startni broj 33. Kamerova je imala 76 stotih dijelova sekunde slabiji rezultat od pobjednice.

U generalnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Lindzi Von sa 1.274 boda, ispred Marije Riš (1.061) i Anje Person (960).

Najbolje skijašice svijeta u nedelju će nastaviti takmičenje u Svjetskom kupu, kada je na programu Super G, takođe u Tarvisiju.