ATLETIKA: Tri srpska zlata u Atini

Tri zlata atletičara iz Srbije na dvoranskom Balkanskom prvenstvu, državni rekord Jelene Jotanović.

ATLETIKA: Tri srpska zlata u Atini Izvor: MONDO

Srpski atletičari vraćaju se sa dvoranskog Balkanskog prvenstva u Atini sa tri zlatne medalje i sa novim državnim rekordom Jelene Jotanović na 60 metara sa preponama.

Jelena Jotanović je za osam stotinki popravila vlasiti državni rekord postavljen pre dve nedelje. Stazu od 60 metara sa preponama prešla je za osam sekundi i 20 sekundi, čime je osvojila srebrnu medalju. Inače, i pobednica u toj trci je imala rezultat 8,20 sekundi, pa je odlučivao foto-finiš.

Veteran Dragutin Topić je u odličnoj formi. Skokom uvis od 2,28 metara osvojio je zlatnu medalju, a njegova supruga Biljana je u troskoku "doskočila" do bronzane medalje (19,37 metara).

Zlatne medalje osvojili su i dugoprugaši - Sonja Stolić i Marko Petrović, na 3.000 metara.

"Nisam imala pravu konkurenciju, što se vidii po rezultatima. Od početka sam pobegla rivalkama i borila sam se samo za što bolji rezultat kako bih ispunila normu za učešće na Prvenstvu Evrope", rekla je Sonja Stolić za "Sportski žurnal".

Ivana Španović je u Atinu išla da preskoči 6,50 metara, ali je imala tri gotova identična skoka - 6,32, 6, 27 i 6,28.

Srebrnu medalju u bacanju kugle osvojio je Asmir Kolašinac, a isto odličje pripalo je i Ivanu Marjanoviću na 1.500 metara.