RIM: Troicki slavio na startu

Viktor Troicki uspješno je započeo takmičenje na turniru Masters serije u Rimu.

RIM: Troicki slavio na startu 	  Izvor: MONDO

Srpski reprezentativac je u prvom kolu nadigrao Viktora Haneskua rezultatom 6:3, 6:3, poslije 77 minuta igre.

Troicki se tako revanširao Rumunu, koji ga je savladao u januaru na turniru u Dohi.

Poslije lošeg starta (0:2) srpski teniser je preuzeo inicijativu i dobio čak pet gemova u nizu. Hanesku, koji na ATP listi zauzima 34. mjesto, uspio je do kraja seta da dobije samo još jedan gem, a imenjak iz Srbije već poslije 33. minuta imao je prednost od 1:0.

U drugom setu vodila se mnogo žešća borba. Hanesku je prvi napravio brejk, ali je Troicki već u narednom gemu vratio istom mjerom i doveo meč u egal (2:2).

Ipak, u osmom gemu srpski teniser je iskoristio brejk loptu i poveo sa 5:3, poslije čega je, bez mnogo problema, četiri minuta kasnije, priveo meč kraju.

Troicki, koji je prošle nedjelje eliminisan na startu turnira u Barseloni, u drugom kolu takmičenja u Rimu sastaće se sa petim teniserom svijeta, Argentincem Huanom Martinom del Potrom.

Troicki i Del Potro do sada su dva puta odmjerili snage i visoki Argentinac oba puta je odnio pobjedu. Najprije je slavio prošle sezone u finalu turnira u Vašingtonu sa 6:3, 6:3, a zatim je bio bolji i na početku ove godine u Ouklendu (6:3, 6:2).

Turnir u Rimu, na kojem još učetvuju Novak Đoković i Janko Tipsarević u singlu i Nenad Zimonjić u dublu, igra se za ukupni nagradni fond od 2,75 miliona evra.