VATERPOLO: Rođendanska torta i pobjeda Srbije

Vaterpolisti Srbije još jednom su povrdili kvalitet koji imaju u odnosu na Francuze

VATERPOLO: Rođendanska torta i pobjeda Srbije Izvor: MONDO

U meču Svjetske lige, Srbija je u mjestu Aks en Provans pobijedila "galske pjetlove" 12:4 (3:0, 3:0, 1:3, 5:1) i kao prva u svojoj grupi plasirala se na fajnal-ejt turnir koji će biti održan u Crnoj Gori.

Dobra igra reprezentacije Srbije, pogotovo u prve dvije četvrtine, kada je zatvoren prilaz golu Slobodana Sora, koji je pritom imao i sedam uspješnih intervencija.

Slavljenik Andrija Prlainović, koji je pred meč proslavio 22. rođendan, obilježio je početak meča, postigavši dva gola i dva puta asistirajući. Na kraju je, uz Stefana Mitrovića bio najefikasniji sa tri gola.

Prvi gol Francuzi su postigli tek u 18. minutu, i to u trenucima kada su imali igrača više. Osim gola Milana Aleksića sa pola terena (lopta udarila u ruku jednog francuskog igrača i promijenila smjer), meč je obilježio i reprezentativni debi Đorđa Bašića, koji igra u francuskom Marseju.

Poslije desetak dana zaigrao je i centar Slobodan Nikić.

U posljednjih osam minuta potpuna dominacija igrača Srbije. Ređali su se lijepi napadi i golovi.

"Nastavljamo po planu, nama je Svjetska liga pa i ovaj susret samo uvertira za ono što nas čeka", rekao je selektor Dejan Udovičić.

Trener Francuza Petar Kovačević je dodao: "Znali smo da nemamo šta da tražimo.Razlika u kvalitetu je bila očigledna".

Sljedeći meč Srbija igra protiv Grka 12.maja u Beogradu.

Bazen Iv Blan. Gledalaca 700. Sudije: Matake (Rumunija) i Šajdanov (Rusija)

Igrač više: Francuska 12 (3) Srbija 6 (2).

Francuska: Morial, Agilar, Jablonski, Odon 2, Vergade, Marzuki 1, Peson, Favri, Sudadanej, Klej, Bodega, Kamarasa 1, Bust. Selektor: Kovačević.

Srbija: Soro, Vapenski, Gocić, Udovičić 2, Bašić, Pijetlović, Nikić, Aleksić 1, Rađen 1, Filipović 1, Prlainović 3, S.Mitrović 3, B.Mitrović. Selektor: Udovičić.