AO: I Bojana prošla - Srbi šest od šest

Jovanovski takođe slavila u prvoj rundi Australijan Opena, čime je uspjeh srpskih sportista poslije dva dana takmičenja ostao stoprocentan.

Bojana Jovanovski sa uspjehom je završila prvi meč na Australijan Openu.

Ona je na startu takmičenja pobijedila Janu Čepelovu, 69. teniserku svijeta, poslije preokreta - 6:7 (1:7), 6:1, 6:3.

Njenim trijumfom Srbi su prvo kolo okončali bez greške - šest tenisera ostvarilo je šest pobjeda.

Bojani je samo trebalo vremena da se zagrije. Poslije izgubljenog prvog seta u taj brejku 7:6 (7:1), srpska teniserka je ubacila u "četvrtu brzinu" i riješila da uspješno završi posao.

Iako je Čepelova stigla do brejka i na startu drugog seta, Bojanu to nije obeshrabrilo, već je u potpunosti preuzela inicijativu i sa šest gemova u nizu došla do izjednačenja u setovima. Taj "brzi voz" Slovakinju je potpuno "zgazio", dok je na drugoj strani Jovanovski dobila na samopouzdanju i nastavila u istom ritmu.

Čepelova se malo trgla, priprijetila u trećem setu, stigla na korak od izjednačenja, ali je Srpkinja uspjela da zadrži prednost (3:1), a poslije 118 minuta igre i završila duel u svoju korist.

Jovanovski će u narednoj rundi igrati protiv pobjednice duela Šanel Šipers (Južna Afrika) - Ivon Mojsburger (Austrija).

Srpska teniserka je jednom igrala protiv 79. teniserke svijeta, Šanel Šipers, 2012. na turniru u Gvangžuu, i izgubila je taj duel sa 6:4, 6:1. Sa Ivon Mojsberger, koja je 49. na WTA listi, do sada se nije sastajala.

Reprezentativka Srbije najbolji rezultat u Melburnu ostvarila je prošle godine, kada je eliminisana u četvtrtom kolu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images/Renee McKay)