Jelena predala titulu u Bogoti

Srpska teniserka poražena u finalu turnira u Kolumbiji od Francuskinje Karolin Garsije, u dva seta (3:6, 4:6).

Iako je trijumfom u polufinalu zabilježila svoju 550. pobjedu, Jelena Janković nije uspjela da u nedjelju uveče po srednjoevropskom vremenu odbrani titulu u Bogoti.

Od nje je bila bolja Francuskinja Karolin Garsija (74. na WTA listi). Pobijedila je u dva seta, za sat i 22 minuta igre.

Jelena je tokom cijelog meča je igrala promjenljivo, i dozvolila protivnici čak četiri brejka, dok je sama uspjela da napravi samo dva.

Obje teniserke su imale gotovo izjednačen procenat osvojenog prvog servisa, ali je Jankovićeva bila znatno lošija pri drugom, jer je osvojila svega 34 odsto, odnosno osam od 23 poena.

Srpska teniserka je tako doživjela prvi poraz u međusobnim duelima sa Franuskinjom, pa je međusobni skor sada 2:1 za Jankovićevu.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Andrew Brownbill)