Ziki krenuo ka šestoj tituli u Monte Karlu

Na mjestu gdje je još 2004. sa Timom Henmanom osvojio titulu, Nenad Zimonjić krenuo je u odbranu trona sa Danijelom Nestorom.

Nenad Zimonjić jedan je od najuspješnijih tenisera na na Mastersu u Monte Karlu, kada su igre parova u pitanju.

Na mjestu gdje je pehar dizao još 2004. godine, u saradnji sa Timom Henmanom, sjajni srpski teniser uspešno je krenuo u odbranu titule, ovog puta sa Danijelom Nestorom. Oni su izbacili poljsku kombinaciju Marijuš Firstenberg/Marćin Matkovski rezultatom 6:7 (6:8), 7:6 (7:3), 10:7.

Meč je trajao sat i 49 minuta, a Zimonjić i Nestor su do trijumfa došli poslije velike borbe i preokreta u trećem setu, u kojem su gubili 3:0.

Oni su na kao peti nosioci bili slobodni na startu turnira, a u četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika meča Roberto Bautista Agut (Španija)/Andreras Sepi (Italija) - Romain Arneodo/Bendžamin Baleret (Monako).

Zimonjić i Francuz Žulijen Beneto prošle godine osvojili su titulu u Monte Karlu, pošto su u finalu bili bolji od braće Brajan iz SAD rezultatom 4:6, 7:6 (7:4), 14:12. Između 2004. i prošle sezone, Zimonjić je u Kneževini osvajao titule sa Leanderom Paesom (2005) i Nestorom dva puta (2009, 2010), dok je 2006. igrao finale sa Fabrisom Santoroom.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Mark Nolan)