RG: Safina u finalu

Dinara Safina prva je finalistkinja Otvorenog prvenstva Francuske! Prva teniserka svijeta savladala je Slovakinju Dominiku Cibulkovu 6:3, 6:3.

RG: Safina u finalu Izvor: MONDO

U drugom uzastopnom finalu Rolan Garosa, Safina će igrati protiv pobjednice drugog polufinala, u kome se sastaju Ruskinja Svetlana Kuznjecova i Australijanka Samanta Stosur. Prošle godine Safina je u borbi za titulu izgubila od Ane Ivanović.

Ciblukova je dobro počela meč i povela 2:0, ali je tada Safina nanizala pet gemova zaredom i lako riješila set u svoju korist. Slovakinja je dobro krenula i u drugom setu, ali je propustila da realizuje pet brejk šansi i trenutno najbolja teniserka svijeta znala je to da kazni.

Ovim porazom Cibulkova je propustila priliku da na WTA listi pretekne Anu Ivanović. Tako će srpska teniserka od ponedeljka biti 13, a Slovakinja 14. teniserka svijeta.