RUKOMET: Borcu deveti pehar Kupa RS

Vicešampion BiH u rukometu, banjalučki Borac po deveti put u istoriji osvojio je pehar Kupa Republike Srpske!

RUKOMET: Borcu deveti pehar Kupa RS Izvor: MONDO

Banjalučani su u finalnom dvoboju u sablasno praznoj dvorani "Borik" nadigrali Slogu iz Doboja rezultatom 33:28 (20:9) i zasluženo prigrlili trofej Kupa RS.

Dobojlije su su pred stotinjak gledalaca dobro držale do sredine prvog poluvremena (11:9), a onda je uslijedila serija Borca od 8:0 i do odmora (20:9) pitanje pobjednika bilo je praktično riješeno.

U nastavku finalne utakmice, dobojski rukometaši, koji su u klupskoj istoriji osvojili dva pehara Kupa RS, serijom od 6:0 uspjeli su da smanje razliku na podnošljivih "minus pet" (28:23), čak je nekoliko minuta prije kraja bilo i četiri razlike, ali za potpuni preokret, nisu imali dovoljno snage.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bio je Marko Panić sa šest golova, dok je prvo ime susreta po broju pogodaka bio Dejan Prole iz Sloge (11).

Izabranici trenera Draška Budiše su do finalnog meča stigli preko brčanske Lokomotive, koja je novi prvak RS i od naredne sezone igraće u Premijer ligi BiH, dok je Sloga do poslednjeg meča kup-takmičenja došla trijumfom nad Slavijom iz Istočnog Sarajeva.