VATERPOLO: Još jedan remi sa Amerima za kraj

Opet isti rivali u bazenu, opet iste sudije, opet isti kriterijum i opet neriješeno.

VATERPOLO: Još jedan remi sa Amerima za kraj Izvor: MONDO

Srpski vaterpolisti pobijedili su SAD u prvom meču 10:7, a onda dva remija - 8:8 na Berkliju i 13:13 (3:2,4:4,2:3, 4:4) na Univerzitetu Stenford.

Sva tri prijateljska duela osvajača srebrne (SAD) i bronzane (Srbija) medalje na Olimpijskim igrama u Pekngu meča pratio je zavidan broj gledalaca, ali treba istaći da ih je na bazenu Univerziteta Stenford bilo blizu 4.000(!). U publici je bio i veliki broj srpskih iseljenika.

Treću utakmicu obilježili su preokreti, ali i ponovo čudan kriterijum američkih arbitara Rotšarta i Goldenberga (zapamtićemo ova imena). Odlično je odigrao centar Duško Pijetlović, strijelac četiri gola, a pratio ga je Stefan Mitrović, trostruki strijelac.

Prve dve četvrtine pripale su Amerikancima, koji su uz blagu sudijsku pomoć, imali najviše dva gola prednosti, ali srpski vaterpolisti su držali priključak.

Treći dio igre ravnopravan, da bi u posljednjoj četvrtini "delfini" dodali gas i dolaze do dva gola prednosti (12:10). Ali, sudije ponovo stupaju na scenu, priznajući sumnjiv gol Rajanu Bejliju, a potom dodjeljuju domaćinu igrača više, iako je vrijeme za napad isticalo. Epilog je bio - novo izjednačenje.

U narednom napadu Filip Filipović ponovo dovodi Srbiju u vođstvo, ali je Džef Pauers minut prije kraja izjednačio. Potom sudije oduzimaju loptu Srbiji (kontrafaul), a Amerikanci u posljednjem napadu, sa igračem više, pogađaju prečku.

Ostalo je 13:13.

Bazen: Univerziteta Stenford. Gledalaca: 3.700. Sudije: Rotšart i Goldenberg (SAD). Igrač više: SAD 15 (9) , Srbija 9 (5). Peterci: SAD 2 (2) .

SAD: Mozes, Varelas 3, Hopkins1, Pauers 1, Rajt 2, Man, Tajrel 1, Bejli 2 , Aleksander, Smit 2, Krumpolc, Ker, Delgadilo, Džonson 1, Mek Donel. Selektor: Šreder.

SRBIJA: Soro, Avramović 1, Gocić 1, Vapenski, Gak, Duško Pijetlović 4, Petar Filipović 1, Aleksić 1, Rađen, Filip Filipović 1, Prlainović 1, Stefan Mitrović 3, G.Pijetlović, Šaponjić, Ćuk. Selektor: Udovičić.