RUKOMET: Trofej donet u Niš, tamo i ostao

U finalu Kupa Srbije za rukometaše Železničar u "Čairu" pobedio Crvenu zvezdu i osvojio trofej posle 15 godina.

Rukometaši Železničara iz Niša osvajači su Kupa Srbije.

Nišlije su u sjajnom ambijentu pred 3.500 gledalaca u hali "Čair" savladale Crvenu zvezdu 30:26 (14:14) i tako posle decenije i po došli do trofeja.

Do trijumfa u Kupu, koji donosi i igranje u Evropi naredne sezone, ekipa trenera Siniše Prokića, došla je boljom igrom u poslednjih desetak minuta meča, kada je odbrana domaćeg tima u potpunosti zaustavila bekovsku trojku gostiju.

U redovima pobednika, briljirali su krila Darko Đukić i Boban Živković sa po osam golova, dok je sjajnu rolu, pogotovo u prvom poluvremenu, imao desni bek Gvozden Denić.

Kod poraženog tima, bivši član Železničara, Ognjen Kajganić je bio najefikasniji sa pet golova, ali to nije pomoglo crveno-belima, koji se nisu snašli u poslednjih pet-šest minuta borbe za trofej.