RUKOMET: "Orlovi" u brišućem letu ka Austriji

Srbija pobijedila Švajcarsku 35:27 u Zaječaru u 7. kolu kvalifikacione Grupe 2 za EP i došla na domak plasmana.

RUKOMET: "Orlovi" u brišućem letu ka Austriji  Izvor: MONDO

Rukometna reprezentacija Srbije već je na austrijskoj granici. Pobjedom u Zaječaru nad Švajcarskom 35:27 (15:11), "orlovi" su stigli na domak osvajanja jednog od dva mjesta u kvalifikacionoj Grupi 2 za plasman na Evropsko prvenstvo.

U zaječarskoj dvorani "Kraljevica", srpski rukometaši su pokazali da su kvalitetnija ekipa od Švajcaraca, koji su ih na svom parketu iznenadili i osvojili bod. Upozoravali su "orlovi" da sa najboljim timom zemlje satova, sireva i čokolade nema šale i zaista su ozbiljno shvatili utakmicu sedmog kola.

Izabranici Jovice Cvetkovića poveli su 4:0. Ipak, da se rukomet igra i u Švajcarskoj vidjelo se u narednom periodu kada su gosti uspjeli da se vrate u igru i stignu do 4:5, kasnije i do 7:9.

Srbi su videli da je vrag odnio šalu i do odlaska na odmor uspjeli da vrate do tada najveću prednost, od četiri gola razlike - 15:11.

Najzaslužniji za vođstvo u prvih pola sata igre bili su Mitrović i Bojinović sa po tri gola.

Još dva "bljeska" Švajcarci su imali u drugom poluvremenu. Na početku su došli do "minus dva" (14:16), ali su igrači u crvenim dresovima ubrzo vratili stvari na svoje mjesto. Isti scenario je viđen i kada su Švajcarci na kratko priprijetili sedam-osam minuta prije kraja smanjivši na 22:25, odnosno 23:26.

Tada je Bojinović reagovao, "povisio" na 27:23 i to je bio kraj svih švajcarskih nada. Ponovo su se "orlovi" razletjeli i na kraju zabilježili ubijedljivu pobjedu - 35:27.

Najbolji na parketu bio je Bojinović, strijelac osam pogodaka, Mitrović je dao šest, a Vujin pet golova.

Srpskoj reprezentaciji je preostalo gostovanje Rusiji, a zatim i dueli sa autdsajderima, Farskim Ostrvima i Italijom, u kojima bi morali da i teoretski ovjere plasman na EP u Austriju.

Tabela Grupe 2: Srbija (7 mečeva) 11, Rusija (6) 10, Švajcarska (7) 7, BiH (6) 7, Italija (6) 3, Farska Ostrva (6) 0.

Preostali mečevi sedmog kola (četvrtak): Farska Ostrva - Rusija, BiH - Italija.