RUKOMET (EP 2010): BiH u finišu slomila Švajcarce!

Rukometna reprezentacija BiH teškom mukom je savladala Švajcarsku (34:31) u osmom kolu kvalifikacija za EP 2010. godine u Austriji.

RUKOMET (EP 2010): BiH u finišu slomila Švajcarce! Izvor: MONDO

Izabranici Halida Demirovića, iako su imali rezultatski imperativ, u prvom poluvremenu nisu uspjeli da zaustave rasterećene domaćine, koji su u u prvih 15 minuta stekli pet golova prednosti (10:5).

Ipak, do isteka poluvremena, BiH je bolje zaigrala u odbrani, a i odlično je branio rezervista Nebojša Grahovac (12 odbrana), koji je zamijenio indisponiranog Enida Tahirovića, pa se prednost istopila na "minus dva" (18:16).

U nastavku igre, viđena je dosta izjednačena utakmica. Prvi rezultatski "egal" dogodio se u 41. minutu (24:24), da bi BiH u samom finišu uspjela da pobjegne na dva gola viška (33:31), pogotkom Muhameda Toromanovića. Trijumf i dva važna boda koja ostavljaju nadu da će BiH ipak da zaigra u Austriji naredne godine, ovjerio je Vukašin Stojanović.

Pomenuti dvojac postigao je po pet pogodaka, ali je najefikasniji bio Mirsad Terzić sa 10 golova.

U domaćem taboru, 10 pogodaka postigao je Manuel Liniger, dok je Endi Šmit upisao jedan gol manje.

Ovim trijumfom BiH se izjednačila sa Srbijom, koja je poražena u nedelju od Rusije (35:31) na drugom mjestu sa 11 bodova, ali ima lošiji međusobni skor i slabiju gol razliku.

REZULTATI OSMOG KOLA:
Farska Ostrva - Italija 22:28, Rusija - Srbija 35:31, Švajcarska - BiH 31:34.

TABELA: Rusija 14, Srbija 11, BiH 11, Švajcarska 7, Italija 5, Farska Ostrva nula bodova.

Evropsko prvenstvo u Austriji biće održano od 19. do 31. januara naredne godine.