Tipsarević odličan u Istbornu

Janko Tipsarević nije želio da ode na Vimbldon sa opterećenjem u vidu serije od tri poraza.

Tipsarević odličan u Istbornu Izvor: MONDO

Poslije eliminacije sa Rolan Garosa i katastrofe u prvom kolu Kvinsa (0:6, 4:6 protiv Maua), Tipsarević je u nedelju popodne ostvario važnu pobjedu za rast samopouzdanja.

Ono će mu biti neophodno ako misli da ponovi odličan rezultat sa prošlogodišnjeg Vimbldona, na kojem je stigao među 16 najboljih.

Janko se plasirao u drugo kolo turnira u Istbornu, savladavši favorizovanog Francuza Pola Anrija Matjea rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2.

Matje je 37. na ATP listi i imenovan je za trećeg nosioca turnira, dok je Tipsarević 54. reket svijeta. Janko je ovom pobjedom poveo sa 3:2 u međusobnim mečevima.

Koliko je bio bolji, pokazuje podatak da je Tipsarević imao 17 šansi da oduzme servis protivniku, a Matje samo dvije, i to obe kada je pri rezultatu 5:4 pokušavao da "ostane" u prvom setu.

Janko se u tom dijelu igre propisno ispromašivao, pošto mu je za jedini brejk bilo potrebno 12 lopti! Ali kada je konačno poveo sa 1:0 i onda napravio drugi brejk na startu drugog seta, dileme oko konačnog rezultata su nestale.

Matje će formu za treći grend slem turnir sezone pokušati da podigne na treninzima, dok će se stub srpskog Dejvis kup tima u utorak sastati sa Rusom Teimurazom Gabašvilijem ili nekim od igrača koji su prošli kvalifikacije.

Nagradni fond turnira iznosi 450.000 evra, a prva dva nosioca su ruski teniseri Igor Andrejev i Dmitrij Tursunov.