ISTBORN: Ana od očaja do sjaja i nazad

Ana Ivanović je izgubila prvi ovosezonski meč na travi. Bolja od nje bila je Nađa Petrova na startu turnira u Istbornu - 6:1, 4:6, 6:4.

ISTBORN: Ana od očaja do sjaja i nazad  Izvor: MONDO

Meč je trajao dva sata.

Ana je katastrofalno otvorila meč, izgubila prvi set ubjedljivo. Kada se činilo da će nastaviti seriju loših rezultata, trgla se, zaigrala bolje i došla nadomak pobjede. A onda je opet razočarala i dozvolila Ruskinji da načini veliki preokret u trećem setu.

Petrova je lako i ubjedljivo povela 1:0 i nagovestila da će izjednačiti u međusobnim mečevima na 4:4.

Međutim, poslije 1:6, na teren se vratila neka druga Ana i već na startu drugog seta stigla do prve brejk prilike na meču, ali nije uspjela da je iskoristi. Obje teniserke su dobro servirale u tom periodu, a prva je popustila Ruskinja što je Ana iskoristila za 5:4. Odmah zatim bila je sigurna i na svoj servis i asom došla do izjednačenja - 6:4.

Još bolje je 13. teniserka svijeta ušla u treći set i povela 4:1, uz dva brejka prednosti. A onda je uslijedilo nevjerovatno opuštanje i umjesto da desetoj teniserki svijeta zada završni udarac, dozvolila joj je da dobila pet uzastopnih gemova za konačni trijumf - 6:4!

Tako je poslije ubedljivog poraza od Viktorije Azarenke na Rolan Garosu, sada 13. igračica sa WTA liste nastavila da pada... A naredne nedjelje počinje Vimbldon.

Naredna rivalka Nađe Petrove biće pobjednica meča između Japanke Ai Sugijame i kvalifikantkinje.

Druga Srpkinja u Istbornu, Jelena Janković, kao treći nosilac startovaće na turniru u utorak, a protivnica će joj biti Ana Čakvetadze. Ruskinja nikako "ne leži" Jeleni, jer je pobijedila u čak šest od dosadašnjih devet mečeva. Čakvetadze je, međutim, u padu, pa je sada tek 31. na WTA listi.

Nagradni fond turnira u Istbornu je 600.000 dolara. Pobjednici će pripasti 98.500.