Ana i Sabine se složile: Mrak je, sutra ćemo!

Posle desetak minuta natezanja, dve teniserke složile su se da ne postoje uslovi da se završi meč 3. kola Vimbldona.

(11) Ana Ivanović nije želela da se igra odmah po završetku prvog seta, (19) Sabine Lisicki je bila za to da se meč nastavi.

Logično, jer je Nemica povela 1:0 rezultatom 6:4.

Tada je uveliko bila pomračina u Londonu, počelo je da se smrkava a kako je bilo oblačno, svetlosti je bilo znatno manje nego u to doba dana (oko 22 časa po našem vremenu) nego kada je vedro.

Posle nekoliko minuta rasprave sa supervizorom i glavnim sudijom meča, isprva je odlučeno da se igra nastavi, na oduševljenje publike, ali su se posle 1:1 u drugom setu, obe teniserke složile da je nemoguće igrati dalje...

Nakon što je Lisicki dobila gem za izjednačenje u drugom setu, primetila je nervozunu Aninu reakciju, prišla mreži, pitala je da li želi da se nastavi sutra i posle kraće priče pružile su ruke jedna drugoj.

U prvom setu, teniserke su razmenile tri brejka od rezultata 1:1 do 3:2 za Lisicki. Ivanovićeva je imala brejk šansu tokom četiri igre na "djus" pri rezultatu 4:3 za Nemicu, nije iskoristila tada šansu, posle čega je Lisicki u 12. gemu prvog seta, takođe posle igre na "djus" došla do prednosti.

Pre Lisicki, Ana je izbacila Frančesku Skjavone (7:6, 6:4) i Đi Ženg (6:4, 6:0) i tako zakazala drugi duel sa dve godine mlađom teniserkom. Pre nešto više od mesec dana, 26-godišnja Srpkinja pobedila je Lisicki u Štutgartu, na šljaci, rezultatom 6:1, 6:3.

Ana je na Vimbldon stigla posle titule u Birmingemu, svoje prve na travi.