I Jelena ode na Vimbldon

Da li to najbolje srpske teniserke čuvaju snagu za Vimbldon? Bilo bi dobro da je tako, ali prije će biti da je u pitanju loša forma.

I Jelena ode na Vimbldon  Izvor: MONDO

Poslije Ane Ivanović, koja je u ponedeljak eliminisana na startu turnira u Istbornu, Jelena Janković takođe nije uspjela da se plasira u drugo kolo.

Nju je savladala 31. , nekada peta teniserka svijeta, Ruskinja Ana Čakvetadze - 6:7 (5:7), 6:3, 6:2, poslije dva sata i deset minuta igre. Čakvetadze je time povećala prednost u duelima sa Jankovićevom na čak 7:3!

Ako ništa drugo, Jelena je odigrala meč sa puno obrta i ojačala živce pred treći grend slem turnir sezone.

U prvom setu je gubila sa 5:1, a onda preokrenula na 6:5 i na kraju slavila u "taj-brejku".

Do rezultata 3:4 u drugom setu propustila je čak pet brejk lopti, a onda dozvolila protivnici da realizuje prvu! Pri rezultatu 40:40 napravila je dvostruku servis grešku, a Čakvetadze potom odradila svoj deio posla za 3:5. Nekoliko minuta kasnije izjednačila je na 1:1.

Ruskinja je inicijativu prenijela u set odluke, u kojem je ekspresno povela sa 4:0. Jelena je smanjila na 4:2 i prekinula seriju od sedam izgubljenih gemova, ali ipak nije uspjela da ponovi podvig iz prvog dijela meča.

Ko zna zašto je to dobro... Možda je bolje da preostalih nekoliko dana provede na miru se spremajući za Vimbldon, nego da u drugom kolu Istborna igra sa jednom od najneomiljenijih protivnica - Francuskinjom Marion Bartoli.