VATERPOLO (SL): Egzibicija Crnogoraca

Crnogorci deklasirali nejaku ekipu Južne Afrike, Hrvati se mučili protiv "kengura".

VATERPOLO (SL): Egzibicija Crnogoraca Izvor: MONDO

Na premijeri u novoizgrađenom bazenu u Podgorici, evropski prvak, vaterpolo reprezentacija Crne Gore priredila je svojim navijačima lijep ugođaj na otvaranju Svjetske lige.

Crna Gora je deklasirala reprezentaciju Južne Afrike 18:5 (5:1, 5:0, 5:2, 3:2), a u drugom meču grupe B Hrvatska je dobila Australiju 9:6 (2:1, 2:3, 2:2, 3:0).

Prije prve utakmice domaćina, zvanično je otvoren turnir, tako što je kapiten crnogorske reprezentacije Nikola Janović dao loptu premijeru Milu Đukanoviću, koji je ubacio u bazen, a onda je počeo vatromet.

Pred više od 3.500 gledalaca, Crnogorci su odigrali ozbiljno i većim dijelom utakmice egzibiciono, a pobjednik je bio poznat već poslije prve četvrtine.

I bez povrijeđenog Vladimira Gojkovića (Petar Porobić je naknadno pozvao Antonija Petrovića da ga zamijeni), vaterpolisti Crne Gore djeluju moćno. Selekcija Južne Afrike, kojoj je ovo debi u Svjetskoj ligi, došla je da uči.

Najefikasnij iigrač meča bili su povratnici u redove Jadrana iz Herceg Novog Boris Zloković sa četiri gola i Nikola Janović sa tri.

Hrvati su se mučili protiv Australije do poslednje četvrtine, koju su dobili 3:0 i ostvarili prvu pobjedu.

U srijedu se igra derbi grupe B, jer se sastaju Crna Gora i Hrvatska.