Duci nije kod Noleta, pobeđuje u Švedskoj!

Mladi srpski teniser plasirao se u četvrtfinale ATP 250 turnira u Bastadu, pošto mu je Poljak Janovič predao meč početkom drugog seta.

Dok se većina igrača Dejvis kup tima Srbije priprema za venčanje Novaka Đokovića u Crnoj Gori, Dušan Lajović na severu Evrope podiže svoj renome i marljivo sakuplja bodove za ATP listu.

Posle pobede nad Špancem Montanjesom u prvom kolu, Lajović je u sredu dobio prvi set protiv Jeržija Janoviča (6:3), dok se u drugom setu igralo samo do 1:1, kada je Poljak odlučio da preda meč.

Lajović ima lepu priliku da ode najmanje još korak dalje, pošto su mu mogući rivali u četvrtfinalu Portugalac Žoao Sousa i domaći teniser Elijas Imer. Nakon toga bi se, verovatno, sastao sa prvim nosiocem Davidom Fererom...

Nagradni fond turnira u Bastadu (šljaka) je 426.000 evra.

Podsetimo da je Lajović posle Vimbldona napredovao za još 11 mesta i da je trenutno 73. reket sveta. Srbija zbog povrede Janka Tipsarevića i suspenzije Viktora Troickog, koja ističe za nekoliko dana, ima samo dvojicu tenisera u Top 100.