Lajović bez prvog ATP polufinala

Srpski teniser završio nastup na Otvorenom prvenstvu Švedske u Bastadu - 4:6, 4:6 protiv Portugalca Souse.

Lajović bez prvog ATP polufinala Izvor: MN PRESS

Dušan Lajović propustio je priliku da se prvi put u karijeri plasira u polufinale jednog ATP turnira, pošto ga je u petak savladao 40. teniser sveta, Portugalac Žoao Sousa.

Žal zbog ispadanja je utoliko veći jer je Lajović imao protivnika "po meri", a i zato što ga u subotu ne bi čekao prvi nosilac, David Ferer, već Argentinac Karlos Berlok.

Međutim, Sousa je pružio solidnu partiju, nije mnogo grešio, a u prelomnim momentima meča, posebno prvog seta, imao je i više sreće.

Lajović je svoju šansu propustio sredinom prvog seta, kada je pri vođstvu od 3:2 i 4:3 imao po dve vezane brejk lopte i nije iskoristio nijednu.

Portugalac ga je kaznio brejkom za 4:5, kog je potvrdio u maratonskom desetom gemu. Obojica tenisera propustila su po tri gem lopte, da bi Sousa nakon šest izjednačenja priveo set kraju - 4:6.

U drugom delu meča je srpskom reprezentativcu opao moral i mada ga je izgubio istim rezultatom, pružio je znatno slabiji otpor i prikazao lošiju igru. Kao da je shvatio da ovo nije njegov dan, prestao je da veruje u pobedu i to je bilo to...

Za plasman u četvrtfinale inkasirao je 12.500 evra.