POTAPANJE MAĐARSKE: SRBIJA ŠAMPION!!!

Srbija postala prvak Evrope na impresivan način. U velikom finalu, pred oko 10.000 navijača na plivalištu Margit Siget u Budimpešti, Mađarska savladana 12:7 (3:1, 4:1, 2:4, 3:1).

Srbija je vaterpolo velesila! Srbija ja bila i ostala šampion Evrope u vaterpolu!

Kao i pre dve godine, na kraju prvenstva Starog kontinenta biće svirana himna "Bože pravde"! Apsolutno zasluženo i apsolutno očekivano, od prvog minuta finala!

Ostaće upamćeno da je reprezentacija Srbije u nedelju uveče, u Budimpešti, potopila domaćina i potvrdila da joj nema premca u Evropi!

MAĐARSKA - SRBIJA 7:12!

Iako smo od početka Evropskog prvenstva čekali da izabranici Dejana Savića zaigraju kako znaju i iako su i sami govorili da nisu bili zadovoljni svojom formom, kraj turnira doneo je već viđenu sliku - srpsku trobojku nad ostalim zastavama!

Od drugog poluvremena istorijskog polufinala sa Crnom Gorom, najbolji srpski vaterpolisti zaigrali su kao u transu, pokazali pobednički karakter i DEMONSTRIRALI SILU!

Ni Crnogorci za 16 minuta polufinala, ni Mađari za 32 minuta finala nisu mogli ni znali kako da igraju protiv velesile iz Srbije!

Svetski šampion nadigran je u nedelju uveče sa pet golova razlike! Srbija je ovogodišnjoj tituli Svetske lige pridodala i zlato Evropskog prvenstva!

Prvi gol postigao je Nikola Rađen u 5. minutu, za 1:0. Drugi je pogotio Andrija Prlainović, za 2:0, a zatim su uzastopno pogađali Duško Pijetlović, Milan Aleksić, Živko Gocić, pa Dušan Mandić, za do tada maksimalnih "plus 5" - 6:1!!!

Mađari su bili u šoku, Srbi su nastavili da pogađaju, a nagoveštaj neizvesnosti unesen je u meč tokom treće četvrtine, kada su domaći vaterpolisti prišli na tri gola zaostatka - 6:9.

Ipak, Filip Filipović pogodio je već na početku poslednje četvrtine za 10:6. Pobednik je bio nagovešten, a definitivno potvrđen kada je kapiten Gocić tri minuta pre kraja potvrdio pobedu, za maksimalnih 12:6!

Nije moglo slađe!

IV ČETVRTINA (3:1)

32' - Gol za Mađare, ali kraj, kraj. Srbija je šampion Evrope, titula je odbranjena! BRAVO!

31' - Odbrojavamo... 1,37 do kraja.

28' - Gotovooooo je! Ne, ima još tri minuta, ali imamo PLUS ŠEST (12:6)! Živko Gocić!

28' - Mađari su pogubljeni, ne znaju šta rade. Ovo ne možemo da izgubimo!

27' - Titula se smeši, još pet minuta do kraja imamo pet golova prednosti. Igramo kao u transu.

26' - Kada je najpotrebnije - Filip Filipović 11:6! Majstore!

26' -  Branimo igrača manje. Još šest i po minuta!

25' - GOOOOOL!!!! Filip Filipović! Odmah gol na početku poslednje četvrtine! Vodimo 10:6!

III ČETVRTINA

24' - Danijel Varga smanjuje na 9:5, a u sledećem napadu precizan je Demeš Varga. Šteta!

23' GOOOOOOL, ŽIvkoooo, kakva igra, drugi gol našeg kapitena. Madaraš je zaradio isključenje.

22' - Mađari imaju napad. Tibor Bendek je pozvao igrače da im da instrukcije za napad.

Igrač više: Srbija 4/7. Mađarska 3/5.

21' - Za Savu Ranđelovića je meč završen. Dobio je treće isključenje. Erdelji je strelac 8:4.

20' - Odbranili smo igrača manje. Delujemo kao evropski prvaci, a to i jesmo. Još 11 minuta nam fali da odbranimo titulu. Blizu smo.

19' - GOOOOOOL! Dušan Mandić za 8:3. Gor Nađ je isključen.

18' - Ne koristimo igrača više, pošto je Hošnjanski morao napolje. Mitrović je blokiran.

17' - Posle isključenja Nikole Rađena, Sivoš postiže gol za Mađarsku 7:3.

- Lica Mađarskih vaterpolista pre početka meča mnogo su govorila. Prvi put brži su domaćini.

II ČETVRTINA
(4:1)

- Poluvreme, odbranili smo poslednji napad sa igračem manje. Bravo momci, još samo 16 minuta i zlato je vaše, naše!

- Poslednji minut u prvom poluvremenu, Mađari traže tajmaut.

14' - Ćuk! Ponovo imamo "+5". Isključen u tom napadu bio je Sivoš.

13' Kakva majstorija Gojka Pijetlovića. Skida zicer u situaciji "jedan na jedan".  Sa druge strane, Deker odbranom sa igračem manje diže publiku na noge.

12' - Mađari posle isključenja Dušana Manidća smanjuju na 6:2. Ponovo je Vamoš strelac.

- Stefan Mitrović je isključen, ali se branimoooo. Fenomenalna odbrana do sada. Atila Deker je među stativama mađarskog gola. Viktor Nađ je otišao na klupu.

12' - Ubijamo Mađare usred Budimpešte. Dušan Mandić za 6:1!

10' - 5:1! Živko Gocić "bomba": Bravooooo...

9' - GOOOOOL! 4:1, Milan Aleksić, sjajna igra "delfina". Imali smo igrača više.

- Stefan Mitrović je uspeo da otme Mađarima loptu u sprintu!

I ČETVRTINA(3:1)

8' - Sava Ranđelović je dobio drugu ličnu grešku. Odbranili smo se!

8' - 3:1! Imali smo igrača više, Deker je bio van terena, a Duško Pijetlović trese mrežu.

7' - Uzvraćaju Mađari. Strelac prvog gola za domaćina u finalu je Marton Vamoš.

7' - GOOOOOL! 2:0 vodimo. Andrija Prlainović koristi višak, sjajna akcija kada su snage bile izjednačene u bazenu.

6' - Imali smo priliku da posle isklječnja Tota povedemo 2:0, ali nije prošao lob Filipa Filipovića.

5' - Vodi Srbija! Nikola Rađen koristi igrača više. Danijel Varga je bio isključen u tom napadu.

4' - I Duško Pijetlović je isključen. Nema gola!

2' - Sava Ranđelović je isključen, ali se dobro branimo. Nervozni su i jedni i drugi na početku finala.

- Prvi napad za Srbiju, miloš Ćuk je bio brži. Ali šut Filipa Filipovića ne prolazi.

U prvom meču u grupi Mađarska je bila bolja od izabranika Dejana Savića 8:6.

- Na tribinama je i predsednik Srbije Tomislav Nikolić, kao i ministar omladine i sporta, proslavljeni srpski vaterpolista Vanja Udovičić.

Srbija - Mađarska!

Dovoljno je samo spomenuti imena ove dve selekcije i svakom ljubitelju vaterpola jasno je da je reč o klasiku, meču za sve ukuse, za sva vremena.

Ako se tome doda i povod njihovog sastajanja - evropska titula, onda je jasno da je pred nama na bazenu Margit Siget utakmica godine.

Mađarska već ima 23 medalje, samo je pitanje da li će poslednja da bude 13. zlato ili šesto srebro. Srbija, kao naslednik svih ranijih Jugoslavija i SCG, ima 20. U Mađrskoj želi šesto zlato ili će se zadovoljiti desetim srebrom.

Mađari su beu evropske krupe punih 15 godina. Poslednji put bili su prvaci Evrope u Firenci 1999. Srbija na narednih šest šampionata samo dva puta nije pobeđivala, 2008. i 2010. godine.

"Delfini" brane titulu osvojenu pre dve godine u Ajndhovenu.