Dve Srpkinje u četvrtfinalu "Sinsija"!

Ana Ivanović odličnim serijama u prvom i trećem setu srušila Svetlanu Kuznjecovu - 6:2, 2:6, 6:3.

Dve najbolje srpske teniserke posle dužeg vremena su zajedno u četvrtfinalu jednog velikog WTA turnira!

Posle Jelene Janković, koja će se posle "male Serene", Sloun Stivens, sastati i sa najboljom igračicom sveta lično - Serenom Vilijams (početak u 19 časova po centralnoevropskom vremenu), među osam najboljih plasirala se i Ana Ivanović.

Ona je u zanimljivom meču, trajanja sat i 55 minuta, savladala svoju staru rivalku i "mušteriju" Svetlanu Kuznjecovu, rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 2:6, 6:3.

Skor u njihovim međusobnim susretima sada je 10:3 u Aninu korist.

Ivanovićeva ima lepu šansu da ode bar još jedan korak dalje, pošto u četvrtfinalu od 3.00 ujutru za protivnicu ima Ukrajinku Elinu Svitolinu (39. na WTA listi), koju je do sada "tukla" u sva četiri okršaja.

Anin duel sa Kuznjecovom protekao je uz mnogo "turbulencija".

U prvom setu je gubila 2:0, a onda dobila šest gemova zaredom, iskoristivši sve tri brejk lopte, dok na svoj servis nije dozvolila Ruskinji da iskoristi nijednu od sedam prilika za brejk! Od toga je četiri spasila pri vođstvu od 4:2, kada je Kuznjecova još mogla da se vrati u set.

Drugi set doneo je drugačiji odnos snaga i daleko efikasniju igru Kuznjecove, koja je do rezultata 4:1 već ostvarila tri brejka.

I u setu odluke je Ruskinja prva stekla prednost (3:1), da bi Ana od 2:3 do 5:3 odigrala tri fenomenalna gema, dobila sve prelomne poene i potom lako privela meč kraju.

Kod 3:2 je napravila brejk uprkos vođstvu Kuznjecove od 40:15, dok je u maratonskom osmom gemu propustila dve prilike, ali treću nije i time je definitivno slomila otpor veteranke iz Sankt Peterburga.

Nagradni fond turnira u Sinsinatiju je 2,57 miliona dolara, a preostale parove četvrtfinala čine Radvanjska - Voznijacki i Šarapova - Halep.

Sedam od osam teniserki koje konkurišu za trofej, nalaze se među prvih 12 na svetu. Ana i Jelena u probranom društvu...