MOTO GP: Rosijeva 101. pobjeda

Vozač Jamahe Valentino Rosi pobjedio je u nedjelju na trci za Veliku nagradu Njemačke u GP moto-šampionatu i tako ostvario 101. pobjedu u karijeri.

MOTO GP: Rosijeva 101. pobjeda Izvor: MONDO

Rosi je trku na Zahseringu, na kojoj je voženo 30 krugova, završio za 41 minut, 21 sekundu i 769 stotinki. Njegov timski kolega Horhe Lorenco zauzeo je drugo mjesto, dok je treći kroz cilj prošao Španac Danijel Pedrosa iz Honde.

Rosi je trku započeo sa "pol pozicije", ali je vozač Dukatija Kejsi Stoner ubrzo preuzeo vođstvo.

Italijan se u 16. krugu vratio na prvo mjesto, ali ga je pet krugova prije kraja odlični Lorenco sustigao i preuzeo vođstvo. Međutim, Rosi je u zadnjem krugu uspio da pretekne Španca i ostvari četvrti ovosezonski trijumf.

Rosi je vodeći u generalnom plasmanu sa 176 bodova, ispred Lorenca sa 162 i Stonera sa 148 bodova.

Deseta trka u GP šampionatu vozi se 26. jula za Veliku nagradu Velike Britanije na stazi Donington Park.