ATLETIKA (EP): Tamara slabo, Miloš odustao

Srpski atletičari kvalifikacije u trkama na 400 metara na Evropskom prvenstvu završili bez uspeha

ATLETIKA (EP): Tamara slabo, Miloš odustao Izvor: MN PRESS

Tamara Salaški okončala je nastup na Evropskom prvenstvu u dvorani u Pragu skromnim rezultatom.

Srpska atletičarka je u kvalifikacijama na 400 metara ostvarila rezultat 54.39 sekundi, što je za 35 stotinki lošiji rezultat od njenog rekorda.

Ona je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzela peto mesto, dok je ukupno bila 25. od 28 takmičarki u toj diciplini.

Najbolje vreme u kvalifikacijama zabeležila je Francuskinja Mari Gajo (53.04).

Za razliku od Tamare Miloš Raović nije ni uspeo da završi kvalifikacionu trku na 400 metara u Pragu.

On je samo nekoliko sekundi nakon starta odustao od nastupa držeći se za mišić na nozi. Srpski reprezentativac zaradio je povredu i sa bolnom grimasom je napustio stazu.

Najbrži u kvalifikacijama bio je Izraelac Donald Bler Sanford, koji je ostvario rezultat 46.81 sekundu.